На головну Новини Стильні маски від Романа Віслобокова

Стильні маски від Романа Віслобокова

428

Уже два тижні начальник відділу культури та туризму міськвиконкому Роман Віслобоков у вільний час шиє захисні маски. Продає за символічну ціну, яку клієнти самі ж і встановлюють, або  взагалі віддає безплатно тим, хто не має можливості придбати. За цей час устиг пошити уже понад сотню масок, які є не лише функціональними та зручними, а й мають стильний дизайн.

Зі швейною машинкою на «ти» очільник міського відділу культури вже понад 20 років. Відтоді, як пройшов навчання у свого дядька, який працював головним закрійником на концерні «Російське хутро» у Москві, пошиття речей зі шкіри та хутра – улюблене хобі Романа Віслобокова. Зараз може пошити все – від хутряної шапки чи шкіряного гаманця до куртки та шуби.

- реклама -

Шити маски почав відтоді, як оголосили карантин. На той час придбати такі засоби захисту в аптеці було нереально, тому вирішив власноруч виготовити їх для своєї родини. Переглянувши в інтернеті інформацію щодо того, якою має бути правильна маска, розробив лекала для декількох моделей, як для дорослих, так і для дітей.

«Захисна маска має щільно прилягати до обличчя, повністю охоплювати підборіддя та добре тримати форму. Тканина повинна бути натуральна, тому дуже добре підходить бязь. Шию маски у два-три шари, всередину можна вкладати марлю. Їх можна прати, прасувати та використовувати багато разів. Звичайно, маска – це не панацея і на сто відсотків не вбереже від захворювання, проте якщо її правильно носити, то захисну функцію вона виконуватиме», – розповідає Роман Віслобоков.
На думку начальника відділу культури, чимало людей, які вміють шити, зараз почали своєрідний «масочний бізнес», але, зловживаючи тим, що на цей нині дефіцитний товар є великий попит, ставлять надто високі ціни. В інтернеті вони коливаються від 60 до 200 гривень. Тому, коли пошив маски для своєї родини і виклав світлини у себе на сторінці у фейсбуці, вирішив виготовити ще декілька партій для всіх охочих, яких виявилось дуже багато.

Віддає маски за символічну ціну однієї чашки кави. Тим, хто опинився у скрутному становищі, готовий подарувати. Роман наголошує, що не має наміру заробляти на цьому, а таку акцію започаткував, щоб подарувати людям у цей скрутний період трохи позитивних емоцій, водночас, популяризуючи засоби захисту.

Шиє Роман у вільний час, здебільшого вечорами, адже попри те, що працює зараз дистанційно і майже постійно перебуває удома, має певні хатні обов`язки та справи. Каже, що за вечір може пошити до тридцяти штук. Спеціально придбав кілька видів тканини з цікавими принтами – стильні зірочки, британські прапори, червоні лондонські автобуси та інші. Для службовців муніципальної поліції пошив чорні захисні маски, які пасують до їхньої форми.

«Обов`язок кожного громадянина – вжити максимум заходів, щоб вберегти як себе, так і інших від можливого зараження небезпечним вірусом. Адже багато людей не знають напевне, чи вони інфіковані, тому можуть переносити вірус, навіть нічого не підозрюючи. Ігнорування заходів безпеки вважаю злочином. Постійно спілкуюсь з друзями, які живуть в Італії, Іспанії та США, тому маю інформацію не з преси та фейсбучних постів, а безпосередньо від тих людей, які нині перебувають в умовах суворого карантину. Всі вони закликають українців бути обережними і не ставитись халатно до правил безпеки.
Нещодавно був свідком, як в одному з володимирських супермаркетів чоловік вихвалявся, що щойно повернувся з Валенсії і не боїться коронавірусу. Отримавши моє зауваження, чоловік швидко пішов геть», – зазначає Роман.

Тетяна ІЗОТОВА.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

19 − 16 =