Волинська обласна військова адміністрація звернулася до суду у справі Успенського собору у Володимирі. З 1 липня священники місцевої єпархії УПЦ мали покинути святиню через закінчення договору оренди. Минув місяць, а в храмі досі правлять представники цього патріархату.
«Обласна військова адміністрація звернулася до Господарського суду області з позовною заявою про зобов’язання релігійної громади Свято-Успенського собору у Володимирі повернути ОВА культові будівлі – пам’ятки архітектури національного значення, що є державною власністю, шляхом звільнення зайнятих культових будівель та підписання відповідного акта приймання», – поінформувала начальниця управління інформаційної та внутрішньої політики ОВА Каріна Мариневич.
Про те, що настоятель Володимир-Волинської єпархії УПЦ МП категорично відмовився підписувати акт комісії про передачу майна пам’ятки державі, було відомо раніше. Він також намагався оскаржити в суді рішення адміністрації про розривання договору оренди у воєнний час. Господарський суд заяву єпархії повернув без розгляду на доопрацювання.
Нещодавно в стінах Волиньради вкотре засідала комісія за участі депутатів різних фракцій. Були і представники ОВА, і правоохоронці. Радилися, як дотриматися закону і не втратити час. Влада переживає, щоб у Успенському соборі, пам’ятці ХІІ століття національного значення, не сталося так, як у Почаївській лаврі, де зникла значна частина ікон. Саме тому комісія підготувала відповідне звернення до правоохоронців. Ще раніше звучала пропозиція опечатати собор.
У обласній раді думатимуть, як зробити так, щоб змусити представниківУПЦ, які нині працюють у храмах, дотримуватися закону і виселятися, коли закінчується термін договору оренди. Сподіваються, що допоможе і звернення про виселення єпархії з комплексу споруд Успенського собору, яке спрямував в Офіс президента, до уряду, в СБУ та в МВС народний депутат Ігор Гузь.
Питання про заборону УПЦ досі на рівні законопроєкту.