Новини

Суперечливі докази та підсудний боєць, котрого немає у списках

Архів
32 переглядів

  У міському  суді відбулось чергове засідання у справі колишніх мобілізованих бійців 51-ї бригади, яку встигли охрестити справою «22-х запорожців». Минуло рівно два роки відтоді, як її було передано до Володимира із Запорізького суду, де хлопцям інкримінували «дезертирство» та «невиконання службових обов’язків» після того як вони дивом уникнули смерті в Ізваринському котлі та потрапили у полон до російських військовослужбовців.

Чи не вперше за увесь час розгляду справи за столом захисників лише прекрасна половина адвокатського складу – Олена та Тетяна Яркіни. Ще двоє правозахисників Сергій Гришко та Олександр Оленченко долучились до засідання з допомогою відеоконференції із Васильківського суду разом із підзахисним Мусієнко.

У зв’язку з відсутністю відеозв’язку із Кіровоградським судом, з допомогою якого мав вестись допит двох свідків, порядок засідання змінили на дослідження письмових доказів – копій бойового статуту Сухопутних військ ЗСУ, різних бойових наказів, повідомлень про втрачену техніку, про розподіл матеріальних ресурсів, про бойові нагороди, які отримали колишні військовослужбовці за останні два роки та інші докази, які надійшли на вимогу суду за клопотанням сторін. Як зауважила адвокат Олена Яркіна, у багатьох документах наданих прокуратурою, чимало помилок у зазначених прізвищах військовослужбовців. Дійшло навіть до казусів – згідно документів СБУ, один із обвинувачених взагалі ніколи не брав участі в АТО.  Чимало суперечливих фактів виявлено і в «Акті службового розслідування» МОУ, який не відповідає тим документам, що покладені в основу обвинувачення.

Після оголошеної перерви суд заслухав аудіозапис  свідчень майора Юрія Люльки, який був одним із командирів обвинувачених бійців. Утім із запису не вдалось почути щось нове, адже майор стверджував, що через отриману контузію нічого не пам’ятає.  Наступне засідання призначене на 11:00 16 червня. Волонтери та правозахисники просять усіх хто може,  прийти та підтримати хлопців у Володимир-Волинському суді.

Тетяна ІЗОТОВА.

Коментарі
Теги: "справа 22 запорожців", 51 ОМБр, військові, суд, Тетяна Ізотова
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up