Новини

Свічка пам’яті в історичному музеї

Архів
6 переглядів

   Хоч у історичному музеї імені О. Дверницького тривають ремонтні роботи,  його наукові співробітники проводять науково-просвітницьку діяльність.

Нещодавно тут спільно з терцентром провели годину пам’яті жертв Голодоморів в Україні. Слухачами були студенти історичного факультету університету третього віку і учні 10 класу гімназії імені Олександра Цинкаловського з вчителем Володимиром Данилюком.
Андрій Музичук прочитав власний вірш про цю страшну трагедію. Особливо торкнулася сердець розповідь свідка Голодомору 1946-1947 років Марії Гудзенко. Вона народилася у 1939 році в селі Вахнівка Липовецького району на Віниччині. Від голоду і запалення легень помер її маленький брат. Люди їли усе, щоб вижити. Жінка згадувала, як вона з ровесниками бавилася біля гарних кущів бузку, але односельчанка відігнала, сказавши: «Діти, під цим бузком поховані ті односельчани, які померли у нашому селі у Голодомор…» А таких було понад три тисячі. Марія Панасівна 43 роки працювала викладачем у педколеджі, але досі пам’ятає, як у дитинстві з однолітками доводилося зі страхом збирати колоски на колгоспному полі, як мама молола їх на жорнах… Уже навчаючись у Вінницькому педучилищі, Марія не могла наїстися смачного хліба з маргарином…
Слухачка університету третього віку Антоніна Солодуха зачитала спогади про голод Зіновії Рубан, яка народилася на Запоріжжі.
Насамкінець запалили свічку пам’яті і скуштували паляницю, якої так не вистачало українцям у сумному 33-му році…
Богдан ЯНОВИЧ,
науковий співробітник історичного
музею імені О. Дверницького.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up