Новини

Свято молоді із велетами українського духу

Архів
5 переглядів

Справжнє свято молоді, присвячене 100-ій річниці Союзу Українок, відбулось цього тижня у культурно-мистецькому центрі. Захід відбувався у форматі пошуково-дослідницької конференції на тему «Велети українського духу: Володимир Великий, Іван Кунцевич, Андрей Шептицький, Ігор Стравінський, Агатангел Кримський, Арсен та Ніна Річинські – будівничі України, лідери нації». Конференція, де доповідачами виступили учні та студенти місцевих закладів освіти, організували Центр національного виховання А. Шептицького спільно із ВГО «Союз Українок».

Це уже 135-й подібний захід, який проводить львівський Центр національного виховання ім. А. Шептицького на теренах західної України. І уже п’ятий рік організація тісно співпрацює у цьому напрямку із Союзом українок, основним фундатором якого був саме митрополит Андрей Шептицький.

«Метою подібних конференцій є виховання національно свідомої молоді. Ми розробляємо і впроваджуємо систему виховання, направлену на всебічний розвиток особистості в гармонії духа, душі, тіла і природи. Це головне завдання, яке ставимо перед собою. Одним з таких елементів є і свято молоді у Володимирі-Волинському», – зазначив президент Центру національного виховання Григорій Брунець.

На конференцію завітало чимало шановного товариства зі Львова та Володимирщини: духовенство УГКГЦ, члени громадської ради «Святий Юр», до якого належать поети, письменники, професори і доктори різних наук, депутати, директори і керівники  установ, а також місцеві союзянки на чолі із головою їх всеукраїнського об’днання Ореславою Хомик.

Учні гімназії, ЗОШ №2, студенти педагогічного та агротехнічного коледжів представили спеціально підготовлені до конференції доповіді, котрі були присвячені постатям князя Володимира, митрополита Шептицького, композитора Ігоря Стравінського, науковця  Агатангела Кримського, архієпископа Івана Кунцевича, та відомого подружжя Арсена і Ніни Річинських.

У захопленні від глибоких досліджень учнів та студентів голова ВГО «Союз українок» Ореслава Хомик. Так само високо вона оцінила і організацію свята молоді у Володимирі, якою займались її заступниця Віра Чайковська-Тарликова спільно із головою Устилузької організації Союз Українок Ніною Гук та Ористлавою  Сидорчук.

«Дуже  радісно, що тут є люди, які живуть національною ідеєю і досліджують життєвий шлях визначних постатей нашої держави. Особливо приємно було слухати доповідь про тернистий шлях засновниці Союзу Українок Володимирщини Ніни Річинської. Це надає великої сили та ентузіазму, коли бачиш, як цікавляться такими темами учні та студенти, а відтак ланцюжок від старшого покоління до молодшого не розривається, завдяки чому Україна буде вічною», – наголосила очільниця Союзу Українок.

Окрім цього,  у  рамках свята відбувся фестиваль української пісні «Голос Руси-України», виставка української народної творчості, покладання квітів до пам’ятної дошки загиблим бійцям, екскурсії містом. Побували учасники свята і у єдиному в світі музеї Ігоря Стравінського в Устилузі, де були підбиті підсумки конференції.

На цьому спільна діяльність Союзу Українок та Центру національного виховання у Володимирі не завершується – у травні наступного року, коли буде відзначатись 155-та річниця від дня народження Андрея Шептицького, планується проведення ще однієї масштабної конференції на базі місцевого агротехнічного коледжу, присвяченої  цій величній постаті. На захід завітає молодь з усієї Волині, а також Івано-Франківщини, Львівщини і Тернопільщини.

Тетяна ІЗОТОВА.

 

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up