На головну Новини Свято на вулиці енергетиків

Свято на вулиці енергетиків

329

На годиннику лише восьма ранку, а робочий день у місцевих енергетиків уже у розпалі. До цього часу зазвичай завершується оперативна нарада, в ході якої вже визначений фронт робіт на день, обговорені перспективні плани та сформовані алгоритми дій для усіх бригад. З нагоди професійного свята – Дня енергетика – зустрічаємось із директором Володимир-Волинської філії приватного акціонерного товариства “Волиньобленерго” Миколою Литвинчуком. Він знайомить з працівниками бригад, які уже поспішають на виїзд, та із захопленням розповідає про роботу, якій віддав більше 30 років життя.

«Погодьтесь, зараз неможливо уявити якусь із галузей господарства без використання електроенергії. Завдяки їй працюють заводи і фабрики, інші підприємства, забезпечується функціонування сільського господарства, створюється тепло і затишок у кожній оселі. А от за безперебійне і надійне постачання електрикою всіх цих секторів відповідаємо ми. Підсумовуючи зроблене за цей рік, скажу, що усі поставлені перед підприємством виробничі завдання нам вдалось реалізувати», – зазначає Микола Іванович. Він розповідає, що філія, яку очолює, має ряд різновекторних завдань у забезпеченні діяльності енергетичної галузі. Йдеться, зокрема, як про проведення капітальних ремонтів обладнання та електромереж, що покривають місто й села району, так і про їх технічне обслуговування – планове чи термінове, чистку ліній транспортування електроенергії, постійний нагляд за усім устаткуванням мереж. До завдань також входить ведення обліку використання електроенергії абонентами.

- реклама -

Щодня до підприємства надходить 3-5 заявок різного плану від жителів території обслуговування, і хоч за правилами вони мали б передаватись через єдиний обласний колл-центр, але більшість людей воліють зателефонувати напряму в місцеву диспетчерську службу або навіть прийти та написати заяву особисто. Усі поточні запити енергетики обробляють, детально розглядають та виконують.

«Принцип нашої роботи такий: людина, яка прийшла за скаргою, має виходити з гарним настроєм і впевненістю, що їй допоможуть», – наголошує Микола Литвинчук.

Над терміновими усуненням чи локалізацією аварій працюють чергові бригади. А заплановані роботи здійснюють дві лінійні бригади, по одній  – кабельників спеціалістів, які здійснюють встановлення і заміну приладів обліку електроенергії, та єдина у області бригада з ремонту трансформаторів.

«Штат підприємства налічує півтори сотні працівників, це злагоджений колектив, який формувався протягом багатьох років. З практики своєї діяльності  зауважив, що коли людина попрацює у нас більше трьох, десь до п’яти років, то міняти місце роботи вона уже не хоче. Плинність кадрів у нас дуже мала. Щоправда, на кінець минулого року було близько тридцяти вакансій, які уже заповнені спеціалістами із відповідною освітою, очевидно, дався взнаки карантин, та й заробітна плата в нас не найменша у місті», – розповідає Микола Іванович.

Сам він теж із тих, хто на одному місці працює десятиліттями. На тоді ще державне підприємство після навчання та кількох років роботи в колгоспі прийшов монтером, тут пройшов усі кар’єрні сходинки, аж до керівника, 15 років був головним інженером, тож усе ввірене його колективу енергетичне господарство знає як ніхто інший.

Серед директорів 17 філій ПрАТ  “Волиньобленерго” на Волині він – найстарший. Каже, що у зв’язку із адміністративно-територіальною реформою, швидше за все, відбуватимуться й певні зміни у структурі галузі, але поки що ніяких конкретних дій чи вказівок немає. А те, що налагоджується діяльність всередині товариства, його, як керівника, не може не тішити. З приходом на пост генерального директора  Артема Мартинюка, який є безумовно талановитим менеджером, дуже змінились підходи у роботі усіх філій обленерго на Волині – тепер вони повністю забезпечені необхідним обладнанням, інвентарем  та матеріалами для роботи, отримують підтримку у вигляді дезінфікуючих та захисних засобів на період епідемії, значно виросли заробітні плати працівників, а лише за останній рік володимирські енергетики провели належний благоустрій території підприємства та поповнили автопарк трьома автомобілями, необхідними для здійснення оперативного реагування на поломки чи збої у мережі.

Не менш важливим у роботі є людський потенціал, вважає керівник філії. Він зазначає, що більшість працівників насправді люблять свою роботу й ставляться до неї відповідально. Серед таких – багаторічні майстри Сергій Демчук, Володимир Романчук, Сергій Беркета, електромонтери Василь Калашнюк, Ігор Ляшук, Валерій Проскура, Юрій Бондарєв. Є й такі, для кого енергетика стала сімейною справою. Більше 30 років на підприємстві трудиться Наталія Кучер із чоловіком Віктором, батьківською стежиною, ставши майстром бригади з енергонагляду, пішов їхній син Дмитро, а його дружина, яку звати, як і свекруху, Наталією, працює на посаді економіста.

У виробничій дільниці, яка працює на кабельних лініях (на головному фото), повне порозуміння, незважаючи на те, що вік і досвід спеціалістів тут абсолютно різний. Скажімо, найстарший монтер, Василь Васильович, вже два роки як на заслуженому відпочинку, але продовжує працювати, а наймолодший – Андрій – лиш два місяці, як прийшов у колектив.

«У нас робота, як то кажуть, «сім разів відміряй – один відріж», тому ми завжди спочатку радимося, шукаємо кращий вихід з будь-якої ситуації, обговорюємо план конкретних дій», – на запитання, чи слухаються його, молодого спеціаліста підлеглі більш поважного віку, відповідає головний інженер підприємства Олександр Романчук (другий зліва на фото).

Він зазначає, що у зв’язку з доволі небезпечними умовами праці, всьому персоналу доводиться постійно вчитись, удосконалювати свої знання і вміння, навіть відповідні екзамени складати щороку. А ще – освоювати нові технології, які тут впроваджуються, як і у будь-якій галузі з розвитком технічного прогресу, наприклад, зараз встановлюють на підстанціях трансформатори уже нового типу, мережі створюють за допомогою захищених ізольованих проводів, міняють масляні вимикачі на вакуумні тощо. Метою цієї роботи є забезпечення якомога більшої захищеності обладнання та мереж від різного роду поломок і збоїв.

Порівнює роботу енергетиків із працею лікарів директор філії Микола Литвинук. Він каже, що коли все добре, вони ніби й не помітні, а от коли «заболить», а у їхньому випадку «заблимає світло», зразу й телефонують, і приходять. До того ж, у цих служб практично не буває вихідних, коли усі відпочивають і святкують. Чи то Великдень, чи Новий рік, а на виклики їхати доводиться.

Тому з нагоди прийдешнього професійного свята усьому колективу енергетиків та родинам своїх працівників керівник бажає у першу чергу здоров’я, звичайно ж, миру в країні, а також благополуччя, добробуту й усіляких гараздів, задоволення від своєї праці й ентузіазму до нових звершень.

Юлія ПАШКОВА.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

4 × один =