Новини

Сюрреалізм з Нововолинська і володимирські акварелі (ФОТО)

Архів
37 переглядів

Дві виставки відкрилося минулої неділі у культурно-мистецькому центрі. У фойє представили роботи, виконані у техніці акварелі та графіки, володимир-волинські художники. А в галереї на наступний місяць оселилися сюрреалістичні картини нововолинського митця Анатолія Мужевітіна.

До збірної виставки долучилося більше десятка місцевих художників. Їхні роботи представив директор художньої школи Адам Михалик. Також він коротко розповів про особливості акварелі та графіки, зазначивши, що перша з технік часто у наших митців незаслужено відходить на другий план, хоча вона й дає широкий простір для творчості.

Анатолій Мужевітін, до речі, теж не раз брав участь у збірних виставках місцевих художників, які відбувалися у КМЦ, але з персональною тут уперше. Взагалі ж живописом нововолинець займається з початку 80-х років, паралельно захоплюється фотографією. Виставлявся і у великих виставкових залах у Києві – в галереї «Правекс-банку», в посольстві Німеччини.

   У його роботах помітний вплив творчості Сальвадора Далі, й Анатолій не заперечує цього. Каже, дійсно, геніальний художник колись так вразив, що й самому захотілося спробувати себе у стилі сюрреалізму. Але одним стилем чи жанром себе не обмежує, бо одноманітність гнітить. Тому пише й реалістичні портрети, пейзажі та натюрморти, створює абстракції. Спільною у його роботах є кольорова гама – тепла, золотиста.

«Зараз із виставками майже не їжджу, – каже художник, – більше працюю на Європу». Його роботи мають і мистецьку, і комерційну привабливість – їх купують колекціонери з Німеччини, Італії, Франції, Чехії, Польщі. «В основних країнах Європи мої роботи є, лише немає їх в Англії. Але все ще попереду», – сміється Анатолій.

Помилуватися нововолинським сюрреалізмом і графікою та акварелями художників Володимира можна ще упродовж місяця – виставки триватимуть до 4 березня.

Віталіна МАКАРИК.

 

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up