Ні дня без нового концерту та нового міста – у такому шаленому ритмі нині живуть музиканти відомого поп-рок гурту «Антитіла». Гаряче, драйвове і водночас ніжне «Сонце» музикантів починаючи з середини лютого запалює серця українських глядачів завдяки наймасштабнішому туру за час існування гурту на підтримку альбому, котрий побачив світ наприкінці минулого року. Володимир-Волинський став своєрідним екватором у гастролях, адже «Антитіла» вже встигнули виступити у двох десятках міст, а попереду у них – ще стільки ж концертних майданчиків. Лише у березні музиканти відіграють 28 концертів. Окрім українських міст в рамках туру гурт дасть  концерти також у США та Канаді.

– Щодня виходимо на сцену, де мусимо видавати чесну емоцію, заряд позитивної енергії, тому маємо певні рецепти, один з яких – гарно виспатись або хоча б добре поїсти, – втомлено посміхається Тарас, відповідаючи на питання журналістів, сидячи за столиком в одному із володимирських ресторанів. «Шпаринка» у стислому графіку музикантів для спілкування із місцевими ЗМІ припала якраз на передобідню пору.

- реклама -

– Тарасе, чим якісно відрізняється альбом «Сонце» від ваших попередніх платівок?

– Цей  альбом однозначно свіжіший за своїм звучанням, більш електронний і атмосфера його позитивніша від попередніх – тут більше іронії, добра та тепла.

Окрім концертів, у багатьох містах ти проводиш зустрічі з шанувальниками, під час яких відповідаєш на їхні питання та спілкуєшся на серйозні суспільні теми. Для українських артистів це є досить нетиповим…

– У рамках співпраці з проектом U-Report від ЮНІСЕФ у нас ще паралельно проходить тур двадцятьма містами України, де зустрічаюсь зі студентами, з якими ми просто спілкуємось. Чесно відповідаю на усі запитання та ділюсь своїми думками. Вважаю, що це дуже корисно, адже під час таких зустрічей порушуємо справді важливі теми. Окрім цього приємно, що є значний інтерес до «Антитіл» та моєї персони.

   – Можна детальніше про те, що являє собою проект U-Report?

– Це глобальний проект від міжнародного благодійного фонду ЮНІСЕФ, у якому беруть участь понад два мільйони молодих людей у всьому світі. Він складає собою систему опитувань громадської думки за допомогою безплатних SMS і Twitter. Кожен може стати респондентом і отримувати щотижня повідомлення із запитаннями на різні теми – від побутових до якихось світоглядних. На основі відповідей учасників проекту виконавча влада або організації, які замовляють ці опитування, роблять висновки та конкретні дії. Одним з останніх було опитування щодо святкування Дня молоді  12 серпня, так, як це робить увесь світ. Більшість респондентів погодились із перенесенням свята на Міжнародний день молоді. Було також опитування щодо доцільності фізичного виховання у школі, що викликало запеклі дискусії. Тобто це такий освітньо-соціальний проект, спрямований на системне «скальпування» думки молоді щодо тих чи інших питань.

   – Відомо, що гурт «Антитіла» веде активну волонтерську діяльність виступаючи у зоні проведення АТО та допомагаючи нашим військовослужбовцям. З чого усе починалось?

– Ця діяльність почалася з волонтерської ініціативи «Евакуація Крим». Потім досить довго ми їздили з директором гурту Сергієм Вусиком на передову, допомагаючи солдатам. Згодом долучилися Катерина Нечаєва та Руслан Горовий. Потім усе це переросло в благодійний фонд «Вільні ЮА», в якому зараз триває постійна робота із забезпечення необхідним цивільного населення та дітей міста Мар’їнка, а також не припиняється збір коштів і допомога солдатам. Крім цього, у рамках туру «Сонце» плануємо незабаром відвідати кілька «прифронтових» міст, зокрема Маріуполь, Краматорськ, Сєвєродонецьк, де виступатимемо для наших військових та дітей з родин, що потрапили у складні життєві обставини.

   – Що думаєш про тих українських артистів, котрі заявляють, що вони поза політикою і продовжують виступати у Росії?

   – Це їхня справа, тож хай роблять те, що хочуть. Це абсолютно світоглядні речі – хтось ідентифікує себе з Україною, а хтось, маючи український паспорт, не вважає себе українцем і будь-яким чином виправдовує свої гастролі в Росії. Зрештою, законодавчо це необмежено. В «Антитіл» з цього приводу є своя позиція, адже відносимо себе до артистів, які усвідомлюють ту соціальну функцію, яка на нас лежить, утім нікому цього не нав’язуємо.

–  Наступного року вашому гурту виповнюється десять років. Якщо поглянути назад, то як змінились «Антитіла» за цей час? Чи вже досягнули того про що мріяли?

– Досягнення, сподіваюсь, ще всі попереду. Щодо змін, то треба питати слухачів, адже мені важко судити про це як безпосередньому учаснику процесу. Ми, звісно, з часом додаємо у свою музику нові «фішки» під впливом сучасних віянь, утім незмінним залишається одне – це чесність емоцій, які вкладаємо у свої пісні.

   – У вас з дружиною Оленою, яку більшість знає як співачку Альошу, творча родина. Однаковий рід діяльності – це плюс чи мінус для сім’ї?

– Плюс у тому, що простіше у якихось технічних моментах, бо з півслова розуміємо специфіку роботи один одного, але найгірше від того дітям, які мало бачать своїх батьків.

   – Чи вистачає часу на якісь захоплення?

– Музика завжди була моїм захопленням, яка, зрештою стала моїм життям та основною роботою. А весь вільний час намагаюсь присвячувати своїм дітям. Зрідка дозволяємо собі з дружиною відпочинок на кілька днів лише удвох, але таке буває не частіше, аніж раз у два роки.

  – Ваші мрії, як сімейної людини та музиканта?

   – Як у сімейної людини, то найбільша моя мрія – це щасливе майбутнє наших дітей. Дуже хочу, щоб вони себе реалізували в улюбленій справі, щоб ніколи не відчували браку батьківської любові і ніколи не сумнівались у тому, що ми поруч. Для нас з Оленою це найбільша цінність в житті. Стосовно музики – хочеться збирати стадіони, розширювати потенціал та реалізовувати його не лише в Україні.

Тетяна ІЗОТОВА.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

4 − 4 =