На головну Новини Тариф зросте, але маршрутки мають привести до ладу

Тариф зросте, але маршрутки мають привести до ладу

218

Слідом за Ковелем та Нововолинськом, де ще торік зросли тарифи на проїзд у маршрутному таксі, підвищили їх  і у Володимирі. Уже з наступного тижня за пасажирські перевезення на міських маршрутах загального користування замість чотирьох сплачуватимемо п’ять  гривень. У понеділок у міськвиконкомі провели громадське обговорення можливого підвищення ціни за проїзд у маршрутках, а вже наступного дня на позачерговому засіданні виконкому тарифи затверджено.

З неодноразовими зверненням дозволити підвищити тарифи на проїзд у зв’язку із зростанням витрат на утримання та експлуатацію автотранспорту, місцеві перевізники звертались до міської ради, починаючи ще з 31 жовтня минулого року. Утім, кілька разів надані у документах показники, повертались для уточнення. Зрештою, проаналізувавши розрахунки та отримавши позитивний висновок Антимонопольного комітету, виконком  вирішив встановити  тариф на перевезення маршрутним таксі у межах міста в п’ять гривень (для дітей віком від 6 до 14 років – 3). Для жителів навколишніх сіл ціна за проїзд також зросте на  гривню. Про це учасників обговорення поінформувала заступник міського голови Лариса Кулікова.

- реклама -

Хоча на громадське слухання прийшло  лише декілька представників громади, присутнім у залі п’яти перевізникам все ж таки поставили деякі гострі запитання. Чи не найбільше цікавився фінансовими розрахунками член громадського комітету Микола Гінайло, котрий запитував і який курс долара враховувався у показниках, і чи однакова у всіх перевізників собівартість кілометру пробігу, і який річний пасажиропотік має кожна маршрутка.

Голова Спілки учасників АТО Юрій Степанюк поцікавився, чому в обласному центрі вартість проїзду у маршрутці 5 гривень, але відстані, на які їздить транспорт у Луцьку, у порівнянні із володимирськими,  у рази більші. Перевізник Андрій Горун пояснив, що за день автобус у Луцьку та Володимирі може проїжджати однаковий кілометраж, оскільки у нашому місті маршрутки мають більше оборотних рейсів. Утім, в обласному центрі більший пасажиропотік, що дає можливість покрити витрати перевізника.

На відсутність рейсів маршрутних таксі №8 та №21, що їздять вулицею Устилузькою, нарікала редакторка інтернет-видання «Район. Володимир-Волинський» Тетяна Палаєвська. Щодо незадовільного стану салонів автобусів, котрі обслуговують маршрут №4, висловилась жителька міста Оксана Виваль. У відповідь на це перевізник пообіцяв усунути недоліки до Великодня. Микола Гінайло вніс пропозицію створити комунальне підприємство, яке б могло здійснювати пасажироперевезення з використанням автобусів «Сетра», котрі місто свого часу отримало як благодійну допомогу, а нині  вони простоюють без діла.

Також під час обговорення виникла пропозиція створити в мережі Фейсбук групу де, кожен зможе писати свої скарги та пропозиції щодо міських перевезень, а перевізники оперативно реагуватимуть на них. До речі, таку групу під назвою «Маршрутки Володимира-Волинського» вже створено. Загалом, в ході зустрічі її учасники дійшли висновку, що тарифи підвищувати таки потрібно, але і перевізникам варто дбати про якість наданих послуг та про стан свого автопарку.

Тетяна ІЗОТОВА.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

20 − 12 =