На головну Новини Тарифи на тепло перерахують у бік зниження, але чи надовго?

Тарифи на тепло перерахують у бік зниження, але чи надовго?

75

У січні цього року КП «Володимир-Волинськтеплоенерго»  відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №1082 від 24.12.2019 року та за погодженням міської ради здійснить перерахунок оплати теплопостачання та гарячої води за грудень минулого року для володимирчан. Кабмін пропонує теплопостачальним підприємствам знизити тарифи за рахунок зменшення вартості природного газу.

«Ми переглянули кілька варіантів і знайшли спосіб знизити вартість постачання гарячої води та тепла для володимирчан. Перерахунок вартості опалення за останній місяць 2019 року таки відбудеться, адже ми розуміємо фінансове навантаження на населення і йдемо назустріч», – зазначає директор комунального підприємства Сергій Коба.

- реклама -

Коефіцієнт перерахунку за грудень 2019 року плати за послуги з централізованого опалення згідно з діючими тарифами становитиме К=0, 810, за послугу з централізованого постачання гарячої води – К=0,823. Тобто вартість теплопостачання за грудень буде знижено на 19 відсотків, а отже вартість гігакалорії подешевшає приблизно на 300 гривень.

Оскільки постанова чітко прописує коригування тарифу лише по газовій складовій, тому інші складові тарифу, котрі зросли у 2019 році, а це і транспортування, яке збільшилось у 8 разів, і мінімальна заробітна плата працівників, падають на прямі збитки комунального підприємства. За слова Сергія Коби, зниження тарифів призведе до утворення збитків «Володимир-Волинськтеплоенерго» за період з грудня 2019 року по вересень 2020-го у сумі близько 7-ми мільйонів гривень, що складає більш, ніж піврічну зарплатню усіх працівників.

Окрім цього, відомо, що з січня 2020 року і до кінця опалювального періоду Нафтогаз піднімає вартість газу з 5132, 04 у грудні до 6600 гривень за тисячу метрів кубічних. Тому які платіжки отримають володимирчани вже  у лютому наразі невідомо.

Тетяна ІЗОТОВА.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

один × 1 =