На головну Інтерв'ю Тіла володимирчан «куватиме» нововолинський тренер

Тіла володимирчан «куватиме» нововолинський тренер

719

 

   Понад три роки тому професійний спортсмен, тренер та нутріціолог Сергій Смолярук створив  у Нововолинську спортивний клуб  «Кузня тіла». Відтоді не один десяток людей із проблемами здоров’я та зайвою вагою поліпшили свій стан та стали підтягнутими і стрункими у «кузні». 34-річний новолинський тренер відомий тим, що не дає «спуску» своїм підопічним. Та саме завдяки інтенсивним заняттям і вдається досягати високих результатів. Серед пошанувачів тренерської методики Сергія Смолярука  чимало володимирчан, які раніше їздили на заняття до Нововолинська, а тепер можуть робити це у рідному місті, адже «Кузня тіла» відкрила свої двері у Володимирі-Волинському у колишньому будинку побуту.

- реклама -

   – Сергію, розкажіть що таке «Кузня тіла» і  чим тут займаються?

– Проект клубу сильних «Кузня тіла»  створений для людей, які хочуть відновити своє здоров’я. Тому половина людей, які приходять до клубу, – це ті, хто має проблеми з колінами чи спинами. З допомогою вправ та спеціально підібраної реабілітаційної програми  згодом вони забувають про свої болячки. Окрім цього,  навчаємо, як правильно харчуватись, перебудовуємо погляди та мислення у голові.

   – Як давно працюєте у цій сфері?

– Тренерською діяльністю займаюсь більше десяти років. А взагалі у спорті я з 11 років  – починав з легкої атлетики, потім була важка атлетика і, зрештою,  східні єдиноборства, де здобув статус кандидата у майстри спорту і майстра спорту. З 2005 по 2009 рік перебував у складі збірної України з єдиноборств, щоправда, від Львівської області, адже навчався там. Кілька разів був чемпіоном України, срібним призером чемпіонату Європи. Після закінчення навчання повернувся до Нововолинська, де зайнявся тренерською діяльністю. Маю купу сертифікатів  з класифікації «дієтологія» та «нутріціологія». Тому, окрім фізичних занять, навчаю також і правильному харчуванню,  з допомогою якого корегуємо не лише фігуру, а і стан здоров’я.

   – Чому важливо не просто займатися спортом, а ще й правильно харчуватися?

– Сімдесят відсотків успіху – це все-таки харчування. На жаль, не надто багато людей замислюються над тим, що вони їдять, як і для чого. Тому кожне своє  заняття починаю з нагадування про те, наскільки важливим є правильно налаштований ланцюжок здорового харчування для повсякденного життя.

   – Ваші тренування популярні не лише серед жінок?

– Чим цікавий функціональний тренінг так це тим, що в ньому можуть брати участь як чоловіки, так і жінки. Немає жодних гендерних розбіжностей, адже всі навантаження, які робимо під час тренувального процесу, підходять усім однаково. Просто акценти для жінок та чоловіків робимо дещо інші.  Однак, перш ніж приступити до занять, тестуємо людей, аби визначити їх фізичну форму, щоб знати, як саме формувати інтенсивність тренувань.

  – Як довго триває заняття у клубі «Кузня тіла»?

– Для початківців та осіб із середньою фізичною підготовкою тренування триває до 60 хвилин. Для нарощення витривалості і максимального жироспалювання більше години займатись не варто, адже далі починаються зворотні процеси і люди працюють уже не на здоров’я, а на його втрату. Ті, чий рівень підготовки вище середнього,  можуть займатись півтори-дві години.

  – Як саме побудовані тренування?

– Поєднуємо силові вправи з бігом, а також із елементами системи кросфіт, а також пауерліфтингу, гирьового спорту тощо. З такими додатковими навантаженнями як гирі та штанги у нас працюють як хлопці, так і дівчата. Обов’язково зважаємо і на індивідуальні особливості, адже якщо є травми спини, то перші місяці доводиться проводити реабілітаційний комплекс, спрямований на укріплення на м’язового корсету. А вже після цього можна починати працювати із навантаженнями. До речі, технології відновлення здоров’я протягом трьох років навчався в одного японського майстра. Досі ніколи не отримував такої цінної інформації. Завдяки новим знанням вдалось оздоровити багатьох людей не лише фізично, а і внутрішньо – чимало моїх клієнтів повідкривали власні справи, займаються саморозвитком і радіють життю.  В «кузні» працюємо не лише над тілом, а і над головою у першу чергу. Оскільки  одна з моїх класифікацій «психологія», тому спочатку виправляємо те, що робиться у людини в голові та душі, а тілу тоді вже значно простіше прийти у порядок.  Головне, щоб людина була готовою до цих змін.

   – Який середній вік людей з якими ви займаєтесь?

   – Вік дуже різний: від 5 років і до 55-ти. Хоча маю досвід тренувальної роботи і з 70-річною жінкою.

   – Чому вирішили відкрити спортивний клуб  у Володимирі?

– Ми хотіли відкрити зал у Володимирі ще торік, адже багато місцевих жителів просили про це. З певних причин тоді це не вдалось здійснити, тому ті, хто дуже хотів займатись у «Кузні тіла», їздив до нас у Нововолинськ. Але зараз ми нарешті облаштовуємо зал володимирської «кузні» і будемо раді бачити всіх, хто хоче бути здоровим та підтягнутим.

   – Ви суворий тренер?

– В «кузні» використовується принцип максимальної чесності з собою – тобто, якщо я прийшов/прийшла до залу і не віддаюсь тут на повну, відволікаючись на інші думки, то я, як тренер, допомагаю згадати, для чого ти сюди прийшов, мотивую до стовідсоткового виконання програми.

    – Як часто ви займаєтесь спортом і чи усі ваша родина дотримується здорового харчування?

   – Тренування у мене щодня з 6 ранку і до пізнього вечора, адже займаюсь з різними групами, а також проводжу індивідуальні заняття. Щодо харчування, то раніше з дружиною у нас була справжня війна з цього приводу, адже вона любила їсти різні шкідливі смаколики, від яких їй важко було відмовитись. Та зараз, слава Богу, уже знайшли взаєморозуміння і  готуємо тільки те, що потрібно нашому організму.

   – Яка ваша головна мета? Чого хочете досягнути завдяки тренувальній діяльності?

– Хотілося б хоч трохи більше донести людям технологічно правильної інформації. Адже інтернет ресурси зараз просто переповнені інформацією про здорове харчування та різноманітні дієти, яких в офіційному переліку більше 20 тисяч. Знань є дуже багато, але всі вони показують лише замки, від яких не дають ключів. А в «Кузні тіла» ми відчиняємо ці двері, впускаємо туди усіх охочих, «прокачуємо» їх та змінюємо життя.

Тетяна ІЗОТОВА.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

три × пять =