Новини

ТОВ «П’ятидні» розвиває північний промисловий район міста

Архів
33 переглядів

Делегація депутатів Володимир-Волинської міської ради на чолі із заступником міського голови, секретарем міськради Олегом Свідерським, відвідала новозбудований елеватор та ознайомилось з тим, як реалізуються інвестиції у цьому промисловому районі міста, що має назву «Північний».

У серці та мозку елеватора

Важко повірити, що ще донедавна на цій території росли бур’яни та стояли занедбані будівлі колишнього асфальтного заводу, а нині височіє сучасне підприємство європейського зразка зі сріблястими силосами-куполами, що нагадають космічні кораблі.

Власник ТзОВ «П’ятидні» Валерій Діброва, який наразі є основним інвестором, що розбудовується на цій території, перш ніж переступити поріг підприємства, дякує депутатам, що відгукнулись на запрошення та завітали на елеватор, у створенні якого є і їх заслуга.

– За добу підприємство може приймати до чотирьох тисяч тонн зерна, – розповідає Валерій Діброва, розпочинаючи екскурсію. – Торік на новозбудованому елеваторі прийняли та пересушили близько 25 тисяч тонн зерна кукурудзи, яке зараз відвантажуємо на експорт до Польщі або до чорноморських портів. Починаючи з кінця листопада минулого року, і дотепер елеватор працює у тестовому режимі. Адже поки немає декларації про закінчення робіт, офіційно елеватор не вважається зданим. Утім, плануємо це зробити вже найближчим часом. Затримують деякі формальні моменти, а також маємо проблему із сушарками, де на початку року спалахнула пожежа. Після офіційної здачі елеватора буде зареєстроване нове підприємство, незалежне від ТзОВ «П’ятидні».

Зараз на підприємстві працює три десятки робітників, а заплановано близько п’ятдесяти робочих місць. У сезон їх кількість сягатиме сотні. Окрім спеціалістів, які працюють безпосередньо на елеваторі, мають і окрему службу, що працює із вантажними перевезеннями залізничним транспортом. У підприємства є власний тепловоз та 54 вагони, а невдовзі отримають ще півсотні вагонів. Окрім цього, в структурі підприємства і служба експедиції.

Шлях зерна на елеваторі починається з вагового прийому та лабораторії, спеціаліст якої бере проби не виходячи зі свого кабінету – натискує кілька кнопок на пульті, і вже за мить порція зерна по автоматичному проводу, що працює за принципом пилососа, потрапляє у посудину.

Таким пробовідбірником італійського виробництва вартістю 68 тисяч євро наразі в Україні може похвалитись лише елеватор ТзОВ «П’ятидні». З допомогою ще одного не менш дороговартісного апарату автоматично визначають усі параметри та показники зерна. Завдяки оснащеності найсучаснішою технікою робота лабораторії проводиться швидко та доброякісно.

Процес управління підприємством здійснюється з операторської, де знаходиться серце та мозок елеватора – пульт управління та електрощитова. На кількох моніторах чергового оператора – відео з камер спостереження та показники всіх силосів. Натискаючи на кнопки, спеціаліст скеровує зерно із завальної ями у потрібний силос на зберігання. Всього на підприємстві 10 силосів, кожен з  яких може вмістити п’яять з половиною тисяч тонн зерна. В учасників делегації також була можливість зайти всередину одного із силосів, який поки що порожній, та оцінити його величезний розмір.

Чи бути в місті борошномельному комбінату?

Після екскурсії підприємством Валерій Діброва разом із директором елеватора Олександром Мазуруком запрошує гостей на пленарне засідання, де ознайомлює  із цифрами та демонструє світлини, на яких зображена ця територія до та після будівництва. Кошторисна вартість об’єкта – 170 мільйонів гривень. Потужність елеватору – майже 60 тисяч тонн одноразового зберігання зернових і олійних культур.

Як розповів Валерій Діброва, перш, ніж розпочати будівництво, довелось добряче витратитись на підготовчі роботи – викликали навіть піротехніків, аби підірвати старий кількаметровий фундамент, який не брала ніяка техніка. Для того, щоб збудувати підприємство, починаючи з осені 2016-го і закінчуючи березнем 2019 року, ТОВ «П’ятидні» придбало у Володимир-Волинської міської ради та у ТОВ «Кадет» сім земельних ділянок площею понад шість  гектарів. У бюджет міста таким чином надійшло 4 мільйони 457 тисяч гривень.

На цьому підприємство не зупиняється – наразі будує аналогічний елеватор в Іваничах, щоправда, менший на два силоси. В свою чергу, планують і надалі розвивати потужності на вулиці Наталії Ужвій – зокрема, на земельній ділянці, яку нещодавно придбали, будуватимуть вагонне депо, де зберігатимуть свій залізничний транспорт у зимовий період.

А приблизно через півтора року у планах будівництво борошномельного комбінату на восьмій інвестиційній ділянці, яка знаходиться поруч з елеватором. Та її ТОВ «П’ятидні» поки що не придбало, оскільки виник ряд проблем з двома об’єктами, які знаходяться на цій території, – старою конторою, власники якої ставлять свої умови та ціну у 130 тисяч доларів, а також гаражами, де, ймовірно, знаходиться нелегальна майстерня для ремонту автомобілів. Валерій Діброва, користуючись нагодою, звернувся до депутатів з проханням посприяти у розв’язанні цієї проблеми, інакше він змушений буде відмовитись від інвестиційного проекту.

Як зазначив заступник міського голови Олег Свідерський, розвиток північного промислового району місту, так само, як і південного, де планується створення індустріального парку, серед пріоритетів міської ради. Тому коли постає питання, що на цій території мають збудувати підприємство, депутати підтримують таку ініціативу. А відтак розбиратимуться в ситуації із третіми особами, які на цій території ведуть невідомо яку діяльність.

На будівництві борошномельного комбінату амбіції ТОВ «П’ятидні» не завершуються. Наступний намір – власний олійно-жировий комбінат на території цього ж таки північного промислового району міста. Окрім цього, із розвитком елеватора виникає потреба у будівництві додаткової бетонної дороги, яку підприємство готове профінансувати за сприяння міської ради та Оваднівської ОТГ, котрі мають виділити для цього землю. Також Валерій Діброва готовий внести частку коштів і у ремонт вулиці Наталії Ужвій, куди потрібно буде запустити маршрут міського транспорту, аби працівникам підприємства було зручно добиратись на роботу.

На завершення зустрічі Олег Свідерський зазначив, що у північному промисловому районі наразі ще є два інвестиційних об’єкти загальною площею понад гектар. На них уже готові всі документи, тому, якщо знайдеться охочий інвестор, він вже найближчим часом зможе розпочати свою діяльність.

Тетяна ІЗОТОВА.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up