Новини

Трансляції матчів і нові гравчині: яким був 2023-й рік для ЖФК «Ладомир»

Спорт
578 переглядів

Підбити підсумки року, проговорити проблеми, потішитися досягненнями і відзначити успіхи найкращих запросило керівництво жіночого футбольного клубу «Ладомир» тих, хто дотичний до його розвитку. У форматі щирої розмови обговорили те, чим потішив «ладомирчанок» футбольний рік, яких успіхів вони досягли і якої підтримки потребують.

Голова правління ГО «Спортивний клуб Ладомир-ВВ» та президент ФК «Ладомир» Валентин Вірковський підкреслив: у цьому році було чимало позитивних моментів, але й клопотів вистачало. Бо під час воєнного стану є труднощі і з організацією змагань, і з залученням нових спонсорів. Попри це, команді вдалося зробити багато.

Минулий сезон «Ладомир» завершив на п’ятому місці у Вищій лізі, і, зважаючи на суттєві зміни у кадровому складі та ряд інших клопотів, для команди це був успіх. «Перше коло сезону 2023/2024 років ми завершуємо на шостій сходинці, що дає нам можливість продовжити боротьбу за перемогу у другому колі. Непросто було, але цей результат маємо  завдяки спільним зусиллям усіх, хто підтримує клуб, та насамперед «Ладомирчанок», які проявили характер, волю до перемоги, обігравши кілька сильних клубів і їхнього тренера Олега Бортніка», – підкреслив Валентин Вірковський.

Як і раніше, «Ладомир» продовжує брати участь у Чемпіонаті України з футзалу, у минулому сезоні команда чемпіоном. Хоч це і не олімпійський вид спорту, але досягнення важливе і приносить додаткові бонуси:  14 «ладомирчанок» отримали звання майстрів спорту із футзалу. Також спільно зі спортивним ліцеєм ЖФК «Ладомир», основна команда якого грає у Вищій лізі, також виставляє команду і в Першу лігу жіночого футболу. «Вести дві команди непросто, але ми свідомо йдемо на цей, бо у цій команді наш резерв, звідти ми черпаємо кадри для «Ладомира», – пояснює Валентин Вірковський. –  І перше коло Першої ліги наші дівчата завершили у трійці призерів».

Клуб і далі йде шляхом самостійного виховання футболісток для поповнення кадрового резерву. Скажімо, вторік дівочі команди «Ладомиру» U-15 та U-13 стали чемпіонками України. Зараз за  результатами групового турніру ці команди також вийшли до фінальної частини чемпіонату України. Отож клуб має міцний фундамент, аби розвиватися далі.

Важливим здобутком команди та результатом роботи тренера є той факт, що 12 «ладомирчанок» є гравчиня збірних команд України у різних вікових категоріях. А Вікторія Гірин, капітанка «Ладомира», стала увійшла до складу національної збірної України і вже почала забивати за неї голи. Тож вона має всі шанси стати однією з провідних гравчинь збірної.

У цьому році «Ладомир» поповнився новими футболістками – як за рахунок гравчинь дівочих команд U-19, U-17, так і залучених ззовні. До основного складу долучилися три гравчині резерву – Софія Коновалова, Вікторія Савкіна і Зоряна Гладун, а також «підхопили» з Німеччні Аріану Чередніченко, яка успішно влилася в команду.

«Ладомирчанок» не проти переманити й інші клуби, дівчатам періодично надходять пропозиції з України і навіть закордону. «На жаль, – каже Валентин Вірковський, – у футболі досі існує таке прикре явище, як сексизм: суми, які пропонують за трансферти футболісток, у багато разів менші ніж ті, які готові заплатити за чоловіків-футболістів. Відтак виходить, що для того, аби «виростити» гравчиню, ми за рік витрачаємо близько 100 тисяч гривень, натомість компенсація клубу за трансферт становить максимум 12 тисяч».

Фінансово стабільні клуби нерідко полюють за «ладомирчанками», намагаючись домовитися напряму. Звісно, це, так би мовити, не дуже чесна гра. І щоб втримати кадровий склад, треба забезпечувати футболісткам і конкурентну зарплату, і гарні умови. А це можливо лише за наявності фінансової підтримки від спонсорів.

«Ладомир» має таку підтримку, яка дозволила нехай і не розкошувати, але вистояти. У цьому році офіційно орендували приміщення, в якому облаштовують гарні побутові умови для гравчинь. Також за підтримки постійних партнерів клубу: так, «Кроноспан» допоміг матеріалами, «Кіос» – обладнанням для кухні, кімнати відпочинку.

Впевненості додали й партнери, які підтримували клуб фінансово. Це офіційний спонсор – Володимирська міська рада, яка виділила з місцевого бюджету у 2023 році мільйон гривень. У 2024 році, зважаючи на скорочення надходжень до бюджету, сума підтримки буде меншою – близько 400 тисяч, однак якщо буде така можливість, то спробують виділити і додаткові кошти, пообіцяв міський голова Ігор Пальонка.

Утричі за 2023 рік зросли надходження до бюджету «Ладомира» від «Кроноспану», збереглася підтримка ФГ Євгена Шелепіни. У 2023 році до числа спонсорів і партнерів вперше доєдналася обласна військова адміністрація, також підтримала Асоціація футболу Волині. Зберіглася підтримка «Ладомиру» футбольним клубом «Карпати». Уперше «Ладомир» отримав допомогу від Фонду солідарності УЄФА.

«Ми сповідуємо політику не прив’язуватися до одного генерального спонсора, бо це ризиковано, особливо у нестабільний воєнний час. Але тішимося, що змогли згуртувати партнерів, які готові нас підтримувати», – каже Валентин Вірковський. Цього року силами клубу запровадили пряму трансляцію матчів, у яких грає «Ладомир», зі згадуванням імен споснсорів, що теж є важливою новацією. Також клуб має інформаційну підтримку від інтернет-спільноти «Твій Володимир» та нашого ЗМІ – газети й онлайн-видання «Слово правди». У місті «Ладомир» знають і люблять, а завдяки футбольним успіхам дівчат в Україні та світі дізнаються про наше місто.

Радісним кульмінаційним моментом зустрічі стало відзначення футболісток та їхнього тренера. Про премії й відзнаки подбали спонсори та гості, не скупилися вони і на теплі слова для найкращих гравчинь – як досвідчених спортсменок, так і дебютанток, які зуміли класно проявити себе на полі.

Така зустріч – нагода не лише підбити підсумки й, озирнувшись на рік, що минає, оцінити успіхи й проаналізувати проблеми, але також налаштуватися на гарний прийдешній рік. Бажаємо «Ладомиру», нехай 2024-й буде для команди переможним в усіх сенсах і на всіх полях!

Віталіна МАКАРИК

Коментарі
Теги: Вікторія Гірин, Валентин Вірковський, жіночий футбол, ЖФК «Ладомир»
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up