Новини

Треба річку покосити, щоб чистою і сильною була

Архів
45 переглядів

Для містян, яких спека кличе до водойми, найулюбленішим місцем відпочинку став Дитячий пляж на Лузі. Найактивніші відпочивальники уже не раз розповідали нам про чоловіків, які самотужки розчищають водне плесо від заростів очерету, аби людям було більше простору, щоб плавати. Ми познайомилися з одним із таких еко-героїв, які дбають про те, аби Луга була більш чистою, сильною і повноводною.

Вадим Євтошук – колишній міліціонер, який має надзвичайно цікаве, пов’язане з водоймами хобі: він водолаз. Дайвінгом і підводним плаванням займається років зо 20, причому виключно в українських річках та озерах. Але любов до нашої річки у нього з дитинства, адже виріс неподалік і з малих років щоліта плавав у Лузі. У воді почувається, як риба. Але, каже, як наведеш порядок, то й купатися приємніше. Тож і взяв справу у свої руки.

– Щороку річка біля дитячого пляжу із зарічанського боку дуже заростає, – пояснює чоловік. –По руслу річки теж метрів п’ять у сторону Володимира просто поросло все зіллям. Прополюю зарості і підкошую косою підводну траву, від пляжу до мосту прочистив. Не кожен має можливість поїхати на Соловичі чи на Світязь, а тепер і тут люди можуть нормально  поплавати.

Цікавлюся у Вадима, що чи потрібна якась спеціальна екіпіровка для тієї справи, яку він робить. «Маю водолазний костюм. Там, де прориваю, зазвичай мул. Рву руками, а де глибше – підкошую косою. Якщо не вдається нею, пірнаю і тоді вже вручну рву під водою», – розповідає чоловік.

«На роботу» старається виходити в похмурі дні, коли сіється дрібний дощик. Тоді висока ймовірність, що відпочивальників на річці не буде, а отже, і його робота нікому не заважатиме. Адже виполоте зілля, поки його збереш, часом іде за течією і люди скаржаться. «Хочеться, щоб там гарно було, – пояснює Вадим. – Щоб була у нас не калюжа, а красива чиста річка. На березі порядок зробили, а я трошки допомагаю зробити його у воді».

Чистота і благоустрій річки – це та тема, яка його щиро хвилює. Тому спілкувався щодо цього не раз і з міським головою. Та, попри зацікавлення в очищенні водойми, у влади зв’язані руки статусом заказника, який має Луга – через це і комплексні масштабні роботи проводити нема можливості. А от прополювати підводну рослинність небайдужим містянам, в принципі, не заборонено. Тож цим і користується Вадим та його однодумці, інші місцеві жителі Сашко і Сергій, які регулярно навідуються на Лугу не лише для того, аби відпочити, але і щоб вберегти її від заростання.

У позаминулому році Вадим готував місце біля території проведення фестивалю «Княжий». Каже: якби там ще екскаватором почистити дно від мулу, трішки облаштувати, було б ще одне чудове місце для літнього відпочинку. Має він ідеї і щодо того, як почистити Риловицю. А то, зауважує, рекреаційну зону облаштували чудову, а річка заростає, затягується ряскою, створює не надто приємне тло. «Але було б непогано, якби долучилися комунальні служби, хоча б організаційно – дали «добро», простежили, щоб ніхто не заважав. Адже там територія відкрита, як на долоні, тож у перехожих і місцевих жителів такі роботи викликатимуть зайві питання», – розмірковує Вадим.

Потрошки чистити річку може, фактично, кожен, хто має бажання, каже чоловік, і додає, що багато хто так і робить. От, наприклад, у районі Білих Берегів зарічанці зі свого боку, а жителі міста зі свого також поприбирали, у Заріччі ще й лавочки поставили, посадили дерева, навели лад.  Бо гарний приклад надихає.

Віталіна МАКАРИК.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up