Новини

Тростянка запрошує до впорядкованого джерела

Архів
42 переглядів

Минулої суботи урочисто відкрили «Джерело здоров’я» у Тростянці.   Минулої суботи урочисто відкрили «Джерело здоров’я» у Тростянці.Грант від фонду народного депутата Ігоря Гузя  «Прибужжя» та Британської ради в Україні на його впорядкування виграла ініціативна група устилузької об’єднаної громади у складі Ніни Терещук, Олександра Шилінговського, Ярослави Лебідь,Тараса Вавринюка  на чолі із координатором проекту Ольгою Костюк та головою ГО «УМО» Віктором Вавринюком.

Люди давно вгамовують тут спрагу і знають, що вода в цьому природному джерелі приємна на смак. Підтвердили її добру якість та придатність для споживання і результати спеціально проведеного хіміко-бактеріологічного аналізу.   До реалізації ідеї долучилася місцева громада. Підприємець Олександр Киричук забезпечив лісоматеріалами, сільськогосподарське товариство «П’ятидні» погрейдерувало дорогу.

Житель Тростянки Олександр Шилінговський виготовив спеціальне накриття, а навколо місця, звідки б’є джерело, за фінансової підтримки депутата Устилузької міської ради Олександра Сидорчука, Вадим й Олег Романови разом із Віктором і Тарасом  Вавринюками  встановили спеціальну діжку й прикріпили кварту, щоб всі охочі змогли напитися чи набрати води у свою посудину.    Освятив окультурене джерело єпископ Володимир-Волинський і Турійський  Матфей, якому  співслужили заступник районого благочинного протоієрей Сергій Місан та настоятель устилузької Свято-Вознесенської громади, голова відділу капеланського служіння єпархії отець Юрій Здебський.   Народний депутат Ігор Гузь, який також спробував на смак воду та високо оцінив ініціативу місцевої молоді, запевнив,  що готовий  підтримати і облаштування комплексного ландшафтного дизайну навколо джерела. «Сподіваюся, наступного року все доведемо до ладу і тисячі   мандрівників у напрямку Євросоюзу  зможуть спробувати смак джерельної води у Тростянці», – зауважив парламентар.

Привітали громаду регіональний менеджер програми «Активні громадяни» від Британської ради в Україні Катерина Шкльода, секретар Устилузької міської ради Людмила Касьян, голова філії ГО «Союз Українок» Ніна Гук. Усі причетні до доброї справи одержали подяки  від фонду «Прибужжя». Учасники зібрання усі разом висадили навколо джерела  привезені союзянками калину, вербу та любисток, а понад стежкою  – молоді берізки.    Піснями освятили оновлене джерело учасники фольклорно-аматорського колективу «Сузір’я» та дует Устилузького будинку культури у складі двох Світлан – Пустової і Дубицької. Свій новий вірш «Джерело здоров’я» прочитав учитель-пенсіонер Арсентій Боритюк.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up