На головну Молодіжка Три книжки, щоб морально підготуватися до школи

Три книжки, щоб морально підготуватися до школи

134
A pile of books on wooden table

Що б там не казали батьки і вчителі, а школа – це аж ніяк не курорт, і домашні завдання – не найважча її частина. Конкуренція, бажання знайти своє місце під сонцем і влитися в колектив, любовні «багатокутники» і булінг, проти якого борються на державному рівні, але який існує і в найдемократичніших країнах,  – ось що робить шкільне життя майже нестерпним. Хороша новина: пережити усе це реально. І ці три книжки розкажуть вам, як.

 «Ларс. LOL» Ібен Акерлі (Видавництво Старого Лева)

- реклама -

   В Аманди дві халепи – невзаємне, судячи з усього, кохання до Адама і підопічний Ларс із синдромом Дауна. Не те щоб вона була упереджена проти таких дітей, як Ларс, але воліла б, щоб це її не стосувалося. Та все ж знайомство із цим милим хлопцем, який у вільний час вигадує нові заклинання для світу Гаррі Поттера, виявляється набагато приємнішим, ніж вона очікувала. Аж поки Аманда не дізнається, що найпопулярніші дівчата з класу таємно його цькують. І, спробувавши виправити цю ситуацію, вона робить фатальну помилку, яка може вкрити її ганьбою на решту життя. Чи не відвернуться після цього її друзі? Чи зможе пережити Ларс те, що сталося з ним із її вини? Чи стане їй сили пройти через усі ці випробування і спокутувати провину? І що зрештою на все це скаже Адам?

«Ларс LOL» – це щира, мила і водночас дуже непроста й багатогранна історія про інклюзивність і про її виклики для довколишніх, про булінг та його наслідки, про складний вибір і відповідальність за свої вчинки, і про дивовижну внутрішню силу, якою володіють, на перший погляд, цілком звичайні підлітки.

   «Виставлю тебе на Facebook» Катаріна Соломун («Рідна мова»)

   Тесі потроху заздрять всі однокласниці: доглянута красуня в дорогому, зі смаком дібраному одязі, яка на вихідні запросто може полетіти в Дубаї чи ще кудись, де вічне літо. Теса ж натомість ловить себе на тому, що заздрить Хані, хоч і вважає її куркою, вбраною в незугарні лахи. Але та має щось недоступне красуні – справжню близькість із мамою, споріднену душу, яка завжди поряд. Правда, згодом усі Тесині відчуття поглинає потужна хвиля гніву, коли її хлопець звертає увагу на Хану. І шкільна красуня вдається до звичної тактики – знущань, шантажу й підступних інтриг, аби помститися суперниці.

Розкішна старшокласниця-садистка vs порядна непримітна дівчина – хто переможе у цьому протистоянні, якщо у все це вплутаний ще й хлопець, який подобається обом? А що як війна вестиметься на фейсбук-просторі, де перевагу завжди має той, хто отримує більше лайків? Що станеться, коли однокласникам доведеться обирати між ними? Ця сучасна, легка і цікава книжка від хорватської письменниці про проблеми, спільні для підлітків в усьому світі, про ганебні вчинки, які роблять чи не всі молоді хлопці й дівчата, і про те, як потім складно буває розгребти їхні неприємні наслідки – і про те, що зрештою все закінчується щасливо.

   «Антон та інші зі зграї» Ґюдрун Скреттінґ (Видавництво Старого Лева)

Старша школа – це вам не жарти. Особливо якщо ти не дуже впевнений у собі підліток – такий, як Антон. У перший день в новому класі він тільки й думає про те, як би то стати невидимим. Але ненавмисне ляпнувши дурницю про вчителя, завойовує повагу найбільших крутеликів у класі. І тепер йому доведеться обирати: чи робити речі, які не дуже до душі, аби влитися у зграю, чи лишитися з власними переконаннями і старими друзями, але лишитися ніким.

Проблем додає і те, що інші зі зграї беруться цькувати його найкращого друга, особливого хлопчину Уве. А Антонова кохана Іне, яка потрапила до паралельного класу, надто багато уваги приділяє новому зведеному брату – мускулястому красунчику. З цієї щирої і кумедної історії ви більше дізнаєтеся про дружбу, про спілкування з однолітками і про те, чи виправдані компроміси з собою заради того, щоб стати «своїм» у новому товаристві.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

5 × 1 =