На головну Новини «Три острови» Лесі Мартинюк в історичному музеї

«Три острови» Лесі Мартинюк в історичному музеї

102

В історичному музеї імені Омеляна Дверницького відбулася мистецька зустріч з відомою писанкаркою, художницею, викладачкою педагогічного фахового коледжу ім. Агатангела Кримського Лесею Мартинюк.

Захід з символічною для пані Лесі назвою «Між трьома островами» розпочався з твору Моцарта, який виконав на скрипці талановитий музикант з міста Лисичанськ Віталій Лейко. Леся Георгіївна поділилася спогадами, у яких першим її «островом» були дитинство у рідному селі Горошова на Тернопільщині, а тоді у місті Чернівці, куди її забрав дядько Авксентій Яківчук, відомий етнограф та фольклорист, навчання у Чернівецькому технічному училищі та Вітебському індустріальному технікумі, Прикарпатському університеті в Івано-Франківську, створення своєї сім’ї та переїзд до чоловіка у Володимир.

- реклама -

Другим островом стало знайомство з талановитими художниками Володимира, серед яких Сергій Литвинчук, Анатолій Костюк, Зиновій Михальчук та інші. Пані Леся – учасниця міжнародних пленерів. І хоча сама вона скромно характеризує свої полотна, проте десятки її картин стали окрасою осель українців та іноземних поціновувачів прекрасного.

Третім островом у житті жінки, рідним та дорогим серцю, стало писанкарство. За багато років вона зуміла вдосконалити свою майстерність, тому часто ділиться досвідом не лише зі своїми студентами, але й проводить навчання для дітей та дорослих.

Багаторічна співпраця музею з Лесею Георгіївною вже давно переросла у дружбу, її перша персональна виставка теж відбулася у нашому музеї.

За спогадами час минув непомітно.  З вітальним словом звернувся до пані Лесі заступник міського голови Андрій Гудим. А підтримати прийшли колеги та друзі. Приємною несподіванкою став подарунок від депутата обласної ради Віктора Олійника та Зої Шумейко.

Завершилася  зустріч музичними творами, які майстерно виконали викладачі музичної школи Наталія Огороднічук, Ярослава Михальчук та випускниця закладу Наталя Огороднічук (мол.).

У виставковій залі музею діє виставка робіт Лесі Мартинюк. Тож запрошуємо до відвідування!

Ганна ДОСКОЧ,

наукова співробітниця історичного музею.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

вісімнадцять + 5 =