Новини

Три постанови для посилення оборонно-промислового комплексу

Війна, Новини
219 переглядів

Уряд ухвалив три постанови, які сприятимуть посиленню українського оборонно-промислового комплексу.

Зокрема, затверджено документ про дерегуляцію виробництва боєприпасів. «Поширюємо експериментальний проект з виробництва боєприпасів до безпілотників на виготовлення  боєприпасів усіх типів та вдосконалюємо процедуру реєстрації виробників. Нові підприємства зможуть швидко включитися в роботу. Таким чином у найкоротші терміни посилимо нашу армію», – відзначив очільник уряду.

Проєкт був запущений влітку минулого року. Для цього уряд розширив коло потенційних виробників, усунув бюрократію, створив чіткі алгоритми – від розроблення до прийому в експлуатацію. За півроку зареєстровано більше 10 виробників, допущено до експлуатації понад 20 зразків боєприпасів, ще 30 перебувають на різних стадіях випробування.

Ще одне рішення Кабінету Міністрів стосується ціноутворення на виробництво БпЛА. За словами Прем’єр-міністра, виробники безпілотників тепер будуть надавати уточнення розрахунків ціни в бік зменшення, якщо прибуток перевищує 25 відсотків.

«Це дасть змогу усунути потенційні ризики переплати, нецільове використання коштів при здійсненні державних закупівель безпілотників. Адже держава зацікавлена в чесних і прозорих контрактах», – відзначив Денис Шмигаль.

Крім того, оборонні закупівлі тепер відбуватимуться за конкурентною процедурою через закритий модуль системи Prozorro.

Денис Шмигаль наголосив, що питання обороноздатності та забезпечення нашої армії визначено пріоритетом номер один. Цього року сотні мільярдів гривень будуть направлені на те, щоб українські військові мали все необхідне.

 

Коментарі
Теги: боєприпаси, виробництво
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up