У райдержадміністрації відбулось засідання координаційного центру підтримки цивільного населення, повідомляє її сайт.
Начальниця управління Національної соціальної сервісної служби України у області Світлана Мишковець у своєму виступі приділила увагу двом аспектам – активізації роботи, її спрямованості на запобігання надзвичайним ситуаціям й фінансовій дисципліні, бо кошти, які отримують за соцвиплатами окремі категорії, – це гроші платників податків і потребують контролю. Вона навела приклади щодо невиправданого нарахування коштів у громадах району, назвала суми, що вже повернуті в бюджет.
Заступниця голови РДА Ірина Ліщук зупинилась на налагодженні соціального супроводу осіб, що постраждали внаслідок війни, що потребує взаємодії з органами державної влади і місцевого самоврядування, неурядовими організаціями. Регіональна координаторка проєкту з реалізації всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» у області, докторка психологічних наук Наталія Коструба не лише презентувала програму, а й детально обговорила її впровадження у непростий для країни воєнний час.
Триває проєкт із запровадження комплексної соціальної послуги із формування життєстійкості у громадах району. Досвідом його реалізації поділилися соціальні менеджерки Центрів життєстійкості Володимир-Волинської та Нововолинської громад Вікторія Андрійчук і Тетяна Галицька.
Завдяки проєкту мешканці трьох громад району – Володимир-Волинської, Нововолинської та Зимнівської, де такий центр нещодавно також відкрито, а особливо військові й члени їх родин, поранені чи демобілізовані, ВПО, люди з інвалідністю та їхні сім’ї, особи 60+ можуть звернутися до центрів і отримати консультацію щодо соціальних послуг, професійну психологічну підтримку, допомогу у створенні дружнього простору для навчання та відпочинку.
Центри життєстійкості працюють: у с. Заріччя, вул. Героїв Майдану, 2а, (телефон 0978433216), у м. Нововолинськ, вул. Кауркова, 39-а, (0965531135), у с. Зимне, вул. Миру, 1-а, (0938164488).