Новини

Три знакові фільми Сергія Параджанова

Відео, Культура
1545 переглядів

100 років із дня народження генія, митця та метра українського кіно Сергія Параджанова виповнюєть 9 грудня. Він багато років прожив в Україні та називав її своєю другою батьківщиною. З нагоди ювілею видатного кінорежисера пропонуємо вам добірку із ТОП-3 зникових його фільмів.

Тіні забутих предків

Це одна з найцінніших стрічок XX століття у світовому кінематографі та є найвідомішою роботою Параджанова. Фільм здобув майже всі можливі нагороди на кінофестивалях у Лондоні, Нью-Йорку, Сан-Франциско, Мар-дель-Плата та Монреалі.

 

У цій картині проявилися істинний талант митця та його нестримна енергія. А операторська робота Юрія Іллєнка настільки досконала, що ледве вміщує в себе історію. “Тіні забутих предків” – це кіноскарб про українську культуру та звичаї, знятий за мотивами знаменитого твору Михайла Коцюбинського.

Колір граната

Це надзвичайно красива притча, яка розповідає про життєвий та творчий шлях вірменського поета Саят-Нова, але з допомогою метафор та візуальних образів.

У стрічці відсутні традиційні діалоги, а альтернативою слугують незвичайні образотворчі прийоми, які демонструють авторське бачення духовного світу поета, його любові, ставлення до влади та релігії.

Ця робота режисера вважається класикою європейського кіно.

Легенда про Сурамську фортецю

В основі фільму лежить давня грузинська легенда: готуючись до захисту своєї країни від нападу іноземних поневолювачів, народ зводив фортецю, але щоразу вона, досягнувши рівня даху, обвалювалася. Стіна вистоїть, тільки якщо в неї замурують найкращого юнака.

Це один із останніх фільмів режисера, який він зняв після майже 15-річної перерви. У ньому так само простежується стиль режисера: глибокий символізм та філософські підтексти дій головних героїв.

Усі предмети в кадрі несуть певний сакральний сенс, тому ілюстративність картини вражає уяву з точки зору філософської та візуальної єдності.

 

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up