На головну Новини Три зворушливих кінохвилини: Світлана Федонюк презентувала соціальну короткометражку “Начитали!”

Три зворушливих кінохвилини: Світлана Федонюк презентувала соціальну короткометражку “Начитали!”

257
Автори ролика "Начитали". Фото Ольги Аракчеєвої

Здавалося, хіба можна, переглянувши за три хвилини соціальний ролик,  відчути усю глибину авторського задуму? Виявляється, так, якщо він майстерно виконаний. І вдалося це зробити нашій креативній колезі, депутату міської ради й голові комісії з питань освіти та культури Світлані Федонюк, котра, залучивши до зйомок творчу молодь, стала  режисером фільму «Начитали»,.

Якраз на дитяче свято у культурно-мистецькому центрі і відбулася презентація цього фільму, котрий, вочевидь, не тільки мене, а й усіх глядачів зачепив за «живе». А аудиторія зібралася чимала, прийшли сюди і діти з особливими потребами та їх батьки з громадської організації «Берег Надії», яких запросили на презентацію. За цей короткий проміжок часу перед глядачами у фільмі під назвою «Начитали» промайнула зворушила й романтична історія кохання юної працівниці книжкової крамниці та ветерана АТО, прикутого до інвалідного візка, яким книги допомогли знайти особисте щастя. Отак обоє начитали аж до одруження й декрету…

- реклама -

Перед показом фільму, автор сценарію, режисер і продюсер Світлана Федонюк коротко розповіла, як працювала знімальна група. Фільм знято у книгарні «Є», що на площі Героїв, і цьому сприяла за дорученням власників всеукраїнської мережі Світлана Венгровська. У головній ролі – красива, майже, французька акторка Аліна Жук, у ролі ветерана АТО – ще не відкрита  зірка українського кіно Андрій Недбало, продавець книгарні – чудовий фотограф і молода мама Ольга Аракчеєва. До слова, наприкінці фільму глядачі побачили фото донечки  Ольги, Вікторії, яка теж, будучи немовлям,  уже стала акторкою. Костюмером фільму «Начитали» є Ганна Фурман, депутат районної ради. Зняв фільм не менш талановитий оператор Володимир Назарук, а проникливу музики до нього написали  давні друзі  пані Світлани – композитори Юрій Журавель та Кай Каславіньєві, які надали її безплатно.

Кілька днів, і навіть ввечері вони трудилися над роликом, цікаві творчі моменти залишились не тільки у кадрах, а й на світлинах фотографа Ольги Аракчеєвої, і їх також показали глядачам. Автор дякувала всім –  міському голові Петру Саганюку – за безплатно надане комунальне приміщення, працівнику кінотеатру Станіславу Чуйко, котрий готував, перекодовував, а нині  демонстрував на екрані картину. А ще – Галині та Андрію Недбало, власникам мережі кінотеатрів, котрі показуватимуть цей соціальний ролик  протягом літніх канікул – перед блокбастерами.

проекту стали Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом!», Партнерами мережа книгарень «Є», кінотеатри Галини та Андрія Недбало. Долучилися до проекту і жителі будинку на вулиці Ковельській, 4, 6, котрі надали свої квартири та балкони для зйомок.

Тема ролика – закликати волинян читати книги, мислити, аналізувати події в особистому житті та державі, виховувати толерантне ставлення до людей з інвалідністю. Останнє особливо актуально у розрізі демобілізації поранених учасників АТО.

Ще на завершення тут показали таку ж історію кохання, але вже за хвилину. Отак за допомогою техніки монтажу можна розповісти про кілька місяців з життя людини усього… за мить.

Полишаючи спорожнілу кінозалу, ще довго відтворювала в уяві, здавалося б буденні, але цікаві моменти з короткометражки. Літній, ранок, книгарня «Є», розбитий горщик,  у якім лежали гроші… Хто він, цей невідомий, котрий щоранку опускає (може, з неба?) цей горщик на мотузці, й з’являється він якраз перед дверима книгарні, коли їх відчиняють? Правда, інтригуюче?

Дякую, колего, за приємні й бентежні хвилини, які примусили радіти життю й усім його випробуванням, задуматися, як ми живемо, чого не помічаємо… А фільм – переконливий, сильний і цікавий.

Тетяна АДАМОВИЧ.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

сімнадцять − 1 =