Новини

Трилер і підліткові історії Віоліни Ситнік

Головне, Культура
332 переглядів
Трилер і підліткові історії Віоліни Ситнік

Презентації книжок за участі авторів у книгарні «Є» – це завжди приємна подія. Тим паче, якщо на них приїжджають цікаві письменники чи письменниці з інших міст. Для мене ж зустріч з Віоліною Ситнік, авторкою підліткових оповідань та повістей і романів-трилерів була особливою, адже з цією письменницею ми вже декілька разів ставали співавторками збірок видавничого центру «Академія». Одну із найсвіжіших Віоліна привезла на презентацію. А ще розповіла володимирським читачам про себе, свою творчість та роман «Він знає, коли ти помреш». Зустріч з письменницею модерувала артменеджерка луцької «Є» Оксана Поліщук.

Віоліна приїхала із Хмельницького, але вона не хмельничанка: цьому місті живе лише два роки. До того мешкала в Кам’янці-Подільському. За освітою філологиня, але жодного дня за професією не працювала. Була журналісткою, зараз працює комунікаційницею. Як письменниця дебютувала з оповіданнями і повістю для підлітків. «Вони такі щемкі, такі емоційні», – ділиться враженнями модераторка Оксана. – «Читаючи їх, я все думала: як же ця дівчина дійшла до того, щоб писати трилери й детективи про маніяків та убивць?».

«Насправді це мій улюблений жанр, – сміється Віоліна. – Я читаю дуже багато трилерів. А якщо зачитуєшся чимось, то рано чи пізно є шанси почати це писати». Хоча зізнається, що хвилювалася, як читачі сприймуть публікацію абсолютно нехарактерного для її творчості тексту, доволі жорсткого трилера. «Мої друзі дивувалися: «Віоліна, ти така інтелігентна людина, а такого перцю в книжці задала!», – розповідає авторка.

У центрі її історії маніяк, який називає себе Пророком. Мовляв, Бог йому доручив бути садівником і прорідити рід людський від «хворих» людей. Але цей маніяк сучасний: своїх жертв він перестріває не на вулиці з ножем, а у соцмережах, де запускає тест під назвою «Дізнайся, коли ти помреш». Серед тих, хто пройшов його, він вибирає своїх жертв. Злочини виглядають настільки різними, що поліція не бачить між ними зв’язку. Аж поки у розслідування не втручається місцева журналістка.

«У своїй книжці я дещо ламаю усталені канони, – ділиться Віоліна Ситнік. – Наприклад, головна героїня вас, радше за все, буде бісити. І ще вам, імовірно, буде шкода самого маніяка. Узагалі ж лейтмотивом роману проходить ідея «маніяками не народжуються, ними стають».

Вибір головної героїні авторка пояснює просто: сама працювала журналісткою в регіональній газеті, тож добре знає професію зсередини. «Щоправда, моя персонажка – ще та скалка в дупі. З одного боку, в неї загострене відчуття справедливості, з іншого – вона періодично робить якісь абсолютно дикі речі. Картає себе за це, але продовжує знову. Але, зрештою, хіба кожен із нас не знає загалом хороших людей, які іноді чинять не дуже добре чи правильно?», – зауважує Віоліна.

Розслідування журналістка проводить разом зі слідчим, і їх поєднують доволі дивні стосунки. Які саме – стане зрозуміло  після прочитання книжки. Поза професійною допитливістю, у героїні є й особистий мотив: її близька подруга стала жертвою маніяка. Тож з’ясувати, хто він і вивести на чисту воду – її місія. Утім, роман не можна назвати суто детективом, він радше психологічний трилер, який демонструє читачам складну й заплутану природу мотивів тих чи інших учинків.

Тим паче, що у Віоліни дуже міцне теоретичне підгрунтя. Готуючись до написання цього роману, вона слухала підкасти про психологію злочинців, переглядала тематичні серіали, особливо «Мислити як злочинець», і занотовувала важливі ідеї та міркування. Крім того, щоб створити правдоподібний портрет маніяка, консультувалася з психотерапевтом. Він, до слова, прочитавши Віолінин рукопис, зауважив, що вона дуже добре прописала його, так би мовити, «історію хвороби».

Трилер і підліткові історії Віоліни СитнікВіоліна Ситнік поділилася, що взятися за писання романів її надихнули книжки про письменницьку майстерність, зокрема, видання Джеймса Фрея «Як написати геніальний роман». А також поділилися, що не любить ідеальних персонажів, тому її саму головна героїня страшенно дратувала. Також письменниця відкрила секрет: у цього роману є продовження й воно вже підписане до друку, тож незабаром побачить світ.

Але це не єдина книжка, з якою на презентацію приїхала Віоліна Ситнік. Адже другий її улюблений жанр – підліткова література, і в ньому вона теж активно попрацювала як авторка. Тож читачам представила книжку «Маски чужих ролей», в якій ідеться про чотирьох підлітків, кожен із яких вдає із себе когось, ким не є. Але згодом правда виходить наяву. «Зізнаюся – я плакала, коли її писала», – ділиться Віоліна.

У нові підлітковій книжці, яка от-от вийде з друку, письменниця свідомо розгортає події у реальному українському місті – Кам’янці-Подільському. Його центральною героїнею стане грузинська дівчинка, яка переїхала туди. У ній ітиметься про те, що можна переїхати, жити роками в місті, але так і не стати своєю. А ще в тексті звучатиме тема російсько-грузинської війни.

А ще одну збірку, яку Віоліна Ситнік також привезла із собою, ми з нею презентували удвох. «Демони бажань» – це книжка, до якої увійшло 11 оповідань-жахастиків від 11 авторок. Її особливість в тому, що події кожного із них відбуваються у якомусь реальному куточку України, з яким пов’язані страшні легенди та містичні історії. Так я у своєму оповіданні описала Олицький замок – резиденцію литовських магнатів, у якій упродовж багатьох років діяла психіатрична клініка. А Віоліна розповіла історію про відьмині діаманти, події якої відбуваються у Хмельницькому.

Віталіна МАКАРИК

Коментарі
Теги: презентація
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up