Одна-дві ГРВІ, перенесені за сезон, не є показником зниженого імунітету. Якщо ж застудні захворювання виникають частіше і протікають з ускладненнями, варто пройти поглиблене обстеження. Не виключено, що причина погіршення імунітету криється у способі життя та звичках.
Вживання недостатньої кількості води може призвести до зневоднення, погіршення властивостей крові, сухості слизових, які стають вразливішими перед інфекціями.
Сухе повітря у житловому просторі. Взимку, протягом опалювального сезону, повітря у приміщеннях стає дуже сухим. Це може спричинити сухість шкіри та слизових оболонок, що послаблює місцевий імунітет. У сухому повітрі довше зберігаються частинки вірусів та мікроорганізмів.
Незбалансоване харчування. Недостатньо різноманітне харчування та суворі дієтичні обмеження можуть призводити до дефіциту вітамінів і мінералів, що, у свою чергу, знижує імунітет. Вживання великої кількості солодкого, особливо газованих напоїв, спричиняє коливання рівня цукру в крові та створює сприятливі умови для розмноження бактерій на шкірі та слизових.
Недостатня кількість сну. Під час сну відбувається відпочинок і відновлення всіх органів і систем організму. Хронічний недосип знижує опірність організму інфекціям.
Нехтування спортом. Фізична активність — одна з головних умов підтримки міцного імунітету, особливо якщо тренуватися на свіжому повітрі. Хороший кровообіг забезпечує клітинам імунної системи ефективне виконання захисних функцій в усіх частинах організму.