Новини

Цьогорічні Дні Європи у на крок ближчій до європейської спільноти Україні

Архів
21 переглядів

Минулого четверга відбулась без перебільшення знакова історична подія –  Рада Європейського Союзу ухвалила безвізовий режим України з країнами ЄС. Це останній крок перед його підписанням президентом Європарламенту. Цього ж дня у Володимирі-Волинському було піднято синій стяг із золотими зірками та пролунав гімн Євросоюзу під час офіційних заходів з нагоди Дня Європи.

– Це черговий крок назустріч між Україною та Європейським сусідом. Для нас, мешканців прикордонного міста, слово «Європа» ніколи не було абстрактним географічним поняттям, – зазначив перший заступник міського голови Ярослав Матвійчук. – Більше того, Європейський Союз вже давно є для нас стратегічним партнером. Доказ цього – спільні проекти:  «Чиста вода на Побужжі», центр надання адміністративних послуг, проект щодо якого було реалізовано теж за кошти Євросоюзу. Географія співробітництва міста з європейськими партнерами постійно розширюється. Так, у 2005 році були укладені партнерські угоди між Володимиром-Волинським  та містом Кентшин і Кентшинським повітом Республіки Польща. У 2009 році – з гміною Грубешів, у 2011 – з польськими містами Грубешів та Ленчиця, у 2013 році була укладена партнерська угода з німецьким містом Цвіккау. Різноманітність сфер співпраці з європейськими партнерами зростає щорічно, у наших планах з’являється все більше й більше проектів.

Біля будівлі міської ради було урочисто піднято Державний Прапор України та прапор Європи під акомпанемент відповідних державних гімнів. Право підняти прапор України Ярослав Матвійчук надав переможцям всеукраїнських олімпіад, учням гімназії імені О. Цинкаловського Тетяні Луцюк та Павлу Оксентюку. А честь підняти прапор Європи мали студенти педагогічного коледжу імені  А. Кримського, відмінники навчання Ольга Магдюк та Володимир Смолярчук.

Коментарі
Теги: Володимир Смолярчук, День Європи, Ольга Магдюк, Павло Оксентюк, Тетяна Луцюк, Ярослав Матвійчук
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up