Новини

Цифрові портрети Ілони Симонік

Архів
61 переглядів

Діджитал-арт, або ж цифрове мистецтво із розвитком технологій стає все більш популярним. Сучасні художники малюють не фарбами, а пікселями, замінивши мольберт і палітру на зручний графічний планшет. Цифрові портрети, які вражають схожістю і водночас мовби перетворюють зображену на них людину на крутого героя коміксів або анімації, малює володимирчанка Ілона Симонік. Зараз дівчина мешкає в Польщі, а її роботами можна помилуватися в інстаграмі. Ми розпитали Ілону про секрети цифрового мистецтва.

«Уся моя освіта націлена на творчість»

Ілона змалечку вивчала мистецтво й опановувала різноманітні техніки та стилі: спершу в художній школі, потім у педколеджі імені А.Ю. Кримського, де здобула фах вчительки образотворчого мистецтва. Освіту продовжила заочно у Києві, на факультеті графічного дизайну. «Уся моя освіта націлена на творчість, це – найближче для мене заняття, тому я завжди прагну розвиватися в цьому руслі», – каже Ілона.

Завершивши формальну освіту, вона продовжує покращувати свої вміння й навички, долучаючись до різноманітних творчих онлайн-челенджів та марафонів. Виконуючи поставлені завдання, художниця щоразу пробує щось нове і намагається при цьому не втратити власного мистецького бачення. «Найбільше мені подобається брати участь у таких челленджах, як #dtiys («намалюй в своєму стилі»), – розповідає Ілона. –  такі челленджі проводять багато художників. Завдання полягає в тому, щоб з одного референсу малюють всі охочі, але кожен у своїй техніці, своєму стилі. За цим дуже круто і цікаво спостерігати.  Також у таких челленджах можна знайти однодумців, завести творчі знайомства,  ділитися досвідом».

Малювання портретів – одне із її основних занять, але, крім цього, Ілона Симонік займається графічним дизайном – розробляє рекламну продукцію, фірмовий стиль, логотипи, візитки, анімацію для соцмереж тощо. «Працюю я фрілансі  і беру замовлення із різних країн, а проживаю в Польщі разом з чоловіком. Маю тамтешні замовлення на дизайн, зазвичай магазини замовляють графіку для рекламних публікацій в інстаграмі та фейсбуці. Також роблю анімовану графіку  для сторіз в інстаграмі. Зараз розвиваюсь більше як портретистка, але і дизайном займаюсь, хочу ці дві напрямки  якось поєднати», – каже художниця.

Фарби чи «цифра»?

Створенням портретів Ілона захоплюється давно, ще з часів навчання у педколеджі. Але тоді малювала їх традиційними матеріалами. На «цифрові» перейшла близько року тому, коли придбала графічний планшет. Каже: малювати у діджиталі не важче, ніж фарбами, зате – набагато зручніше.

Портрет Біллі Айліш авторства Ілони Симонік

«Я працюю з допомогою графічного планшета Wacom Intuos та  Photoshop CS6, для мене це найзручніша програма для малювання, у ній є все необхідне. Формат «цифри» має чимало переваг: тут є безліч кольорів та їх відтінків, багато інструментів, – пояснює Ілона. –  Також у будь-який момент можна повторити і відмінити дію, замінити колір, виділити об’єкт, збільшити та зменшити або ж розмістити по центру, якщо в самій композиції щось трішки не так. У діджиталі не важливо, чи ти малювала до цього традиційними матеріалами, там вчишся по-іншому і пристосовуєшся вже до нового та налаштовуєш планшет вже під себе зі всіма «гарячими клавішами», що дуже економить час. Я, наприклад, малюю і традиційними матеріалами (зазвичай в sketchbook маркерами та кольоровими олівцями), і в цифрі».

Як народжуються портрети у диджіталі

Для того, аби Ілона Сімонік створила ваш портрет, вам не доведеться годинами позувати, як моделям майстрів епохи Відродження. Свої портрети вона малює по фото. Але це аж ніяк не значить, що в результаті ви отримаєте просто «перемальовану» світлину: художниця увиразнює риси обличчя, додає «характеру», підкреслює його особливим фоном.

https://www.instagram.com/p/CBpp3oShA3k/?utm_source=ig_web_copy_link

«Люблю різноманітність, тому особливих критеріїв відбору для фото, з яких малюватиму, не маю. Завжди обираю, те що цікаве по композиції, по кольору, інколи по положенню рук. А часом, дивлячись на фото, відразу знаю, як намалюю, і вже маю в голові круту ідею, радше інтуїтивно обираючи для неї референс», – ділиться Ілона.

https://www.instagram.com/p/CAXKGrCgTJI/?utm_source=ig_web_copy_link

«У портреті для мене найголовніше  – схожість. Намагаюсь малювати реалістично і обожнюю деталі. Зазвичай це займає багато часу, особливо коли деталей багато», – розказує дівчина. Процес роботи виглядає так: вибір референса, ескіз, робота в кольорі (з промальовуванням основних кольорів, щоб робота виглядала цілісною ). А далі дівчина з кожним разом деталізує зображення та підбирає фон і доводжу портрет до логічного закінчення.

Куди зазирає у пошуках натхнення? «Pinterest – це справжнє джерело для нього. Зазвичай референси для портретів беру там, ну і ще в інстаграмі», каже Ілона. Загалом надихається різними художниками, малює також і за відеоуроками. Переконана, що з кожного може щось почерпнути для себе.

А головна світлина для публікації – це теж наполовину автопортрет, який Ілона створила в рамках челленджу #toonme. Завдання полягало в тому, щоб наполовину залишити фото, а іншу половину домалювати у своєму стилі. Щоправда, із часу, коли була створена ця робота, Ілонин мистецький стиль трохи змінився, але вона демонструє, як можна поєднати різновиди діджитал-мистецтва.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up