На головну Новини Тих, кому за 60, карантин удома позачиняв

Тих, кому за 60, карантин удома позачиняв

236

Великий резонанс викликали нещодавно прийняті постановою №211 норми щодо обмежень стосовно громадян, яким більше 60 років. Сектор комунікацій уряду підготував відповіді на запитання, які найбільше турбують людей цієї вікової групи.

Чи можна людям 60 років та більше виходити на вулицю?

- реклама -

Люди від 60 років зараз мають перебувати вдома. Також вони мають утримуватися від контактів з іншими особами, окрім тих, з якими вони спільно проживають. Люди поважного віку є в групі підвищеного ризику, відтак потребують самоізоляції у визначеному ними місці. Згідно зі статистикою ВООЗ, 95% жертв коронавірусу в Європі були віком понад 60 років.

Якщо я самотня людина похилого віку, в якої немає
можливості купити продукти та ліки. Що мені робити?

Людям, що перебувають на самоізоляції (крім хворих на COVID-19) та про яких немає кому подбати, дозволено відвідувати магазини, аптеки та інші місця торгівлі, які розміщені на відстані не більше ніж 2 кілометри від місця самоізоляції. Вони так само мають дотримуватися масочного режиму та мати при собі посвідчення особи.

Крім того, у вас є можливість звернутися до управління соціального захисту населення за місцем проживання. Уряд доручив облдержадміністраціям вжити додаткових заходів для виявлення та обслуговування одиноких осіб, які перебувають на самоізоляції, та організувати належний соціальний супровід.

Хто і як буде контролювати вихід людей похилого віку на вулицю?

Частоту виходу на вулицю контролює сама людина за умови дотримання рекомендацій, але має робити це якомога рідше та планувати закупівлі на якнайдовший часовий період. А наявність документів дозволить перевірити, чи не мусить вона бути на самоізоляції чи обсервації, а також чи не порушила вона дозволену відстань у 2 км від визначеного місця самоізоляції. Контроль за дотриманням цих правил здійснюють структурні підрозділи МВС.

Я пенсіонер. Як я зможу оплатити комунальні послуги?

Оплатити житлово-комунальні послуги можна дистанційно — через існуючі онлайн сервіси. Крім того, найближчими днями урядом буде прийнято рішення щодо можливості оплати житлово-комунальних послуг через уповноважені банки та Укрпошту. Одержувачі пенсій та грошових допомог також зможуть оплачувати житлово-комунальні послуги безпосередньо у листоноші під час отримання пенсії та грошової допомоги, або замовивши відповідну послугу, зокрема, телефоном.

Якщо мені більше 60 років, і в мене з’явились симптоми
коронавірусоної хвороби. Що мені робити?

Якщо у вас є сімейний лікар – телефонуйте йому (номер телефону можна знайти в декларації, на сайті лікарні або зателефонувати в реєстратуру своєї лікарні і запитати там). Не йдіть до нього фізично і не сидіть у черзі на прийом. Якщо у вас висока температура, ускладнене дихання, кашель, інші симптоми, а до сімейного лікаря додзвонитися не виходить, або у вас не підписана декларація – викликайте швидку (103), або телефонуйте на «гарячу» лінію 1545 і залиште контактну інформацію про себе. Там же вам дадуть пораду, якому лікарю з найближчої лікарні можна телефонувати.

Мені більше 60 років, але я працюючий пенсіонер. Чи можу ходити на роботу?

Залишатися вдома мають усі особи, які досягли 60-річного віку. Винятки можуть бути, якщо ви працюєте на підприємствах критичної інфраструктури та здійснюєте заходи, пов’язані з недопущенням поширення COVID-19 і не можете працювати віддалено. Тоді ви маєте неухильно дотримуватися рекомендацій по масочному режиму, соціальній дистанції в 1,5 метра, наявності посвідчення особи та посвідки з місця роботи.

Що таке об’єкти критичної інфраструктури?

До таких можуть бути віднесені підприємства, установи та організації незалежно від форми власності, які: провадять діяльність та надають послуги в галузях енергетики, хімічної промисловості, транспорту, інформаційно-комунікаційних технологій, електронних комунікацій, банківському та фінансовому секторах; надають послуги у сферах життєзабезпечення населення, зокрема, водопостачання, водовідведення, постачання електренергії і газу, виробництва продуктів харчування, сільського господарства, охорони здоров’я; є комунальними, аварійними та рятувальними, службами екстреної допомоги; є об’єктами потенційно небезпечних технологій і виробництв.

Як я захищений від звільнення, якщо мені більше 60 років?

Відповідно до законодавства, звільнення у період дії карантину заборонено. Працівник може претендувати на відпустки – оплачувану або без збереження зарплати, або на дистанційну роботу. Якщо вас відправили у неоплачувану відпустку (простій), то держава планує оплачувати вам 2/3 тарифної ставки окладу на період карантину.

Якщо мені більше 60 років, чи можу я їздити на власному авто на дачу чи до іншого місця самоізоляції?

Рекомендовано вибрати одне місце ізоляції і не змінювати його до 24 квітня. Однак, якщо вирішите разово поїхати на дачу приватним авто, бо вибрали саме її місцем ізоляції – можете це зробити.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

19 − девять =