Новини

У агрошколі вчилися вирощувати помідори, картоплю і …орхідеї

Архів
24 переглядів

Завершився дев’ятий сезон зимової агрошколи, що діє у міськрайонному центрі зайнятості.

Завдяки цьому освітньому проекту за листопад-березень близько 220 безробітних жителів міста і району змогли поповнити свої знання із різних напрямків агробізнесу. Семінари для них проводили кваліфіковані фахівці обласного  навчального центру АПК, управління агропромислового розвитку РДА, держпродспоживслужби, управління фітосанітарної безпеки у районі, консультанти практики. Серед останніх, до речі, була і колишня слухачка агрошколи, активна учасниця попередніх сезонів Галина Дика, котра зараз сама успішно застосовує здобуті тут знання у власному господарстві.

Безробітні вивчали особливості вирощування різних сортів картоплі,  овочів, опановували тонкощі ведення тепличного господарства, садівництва, дізналися багато особливостей щодо ефективного використання засобів захисту рослин і навіть вчилися вирощувати екзотичні й такі популярні тепер у нас орхідеї. А ще їх знайомили з економічними аспектами провадження агробізнесу й пояснювали його переваги. Безробітні, які проживають у сільській місцевості виявили інтерес і до теми вирощування домашньої птиці.

Жительку села Бубнів Лілію Бартову найбільше зацікавили семінари про вирощування помідорів. Тепер знає, як правильно вибирати насіння, які сорти у нашій місцевості дають найбільший врожай, сама розповідає друзям і родичам про рекомендовані різні, в тім числі й давно забуті народні способи підживлення овочів, захист від шкідників і хвороб. Таку інформацію почерпнула від лектора обласного учбового центру, що у Рокинях, Лідії Лозовицької. Олександра Левчука, 30-річного жителя Острівка, привабили семінари з садівництва.   На підсумковому занятті зібралися слухачі та соціальні партнери служби зайнятості, котрі допомагали у її роботі. Директор міськрайонного центру зайнятості Наталія Уколова вручила безробітним, які прослухали курс навчання, сертифікати про закінчення агрошколи. Привітали їх головний спеціаліст відділу атестації, сертифікації й аналітичної роботи головного управління держпродспоживслужби Оксана Кигичак, працівники центру зайнятості.

На знімку: Людмила Войтюк із Березович  (зліва),  – досвідчена господиня, але й вона знайшла в агрошколі чимало потрібної для себе інформації.

Коментарі
Теги: агрошкола, навчання, центр зайнятості
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up