Новини

У Березовичах з вертепом ходили

Архів
1 переглядів

Гарне і цікаве дійство показали у Березовичах, де діти вертепом ходили від хати до хати, несучи радісну звістку про народження Ісуса.

До свята готувалися заздалегідь і ретельно, з великим бажанням розучували колядки і віншування. Батьки дітей зробили їм гарні реквізити і костюми, бо і самі тішились, що відроджується давня традиція, адже колись у селі був свій вертеп і вони також були його учасниками, навіть збереглися колишні обладунки. Шопку, яка вже кілька років зберігається у церкві виготовив березовичанин Микола Горобець.

Найперші діти колядували у церкві, а благословив їх настоятель храму Введення Діви Марії у храм Господній отець Микола. А опісля несли вони радісну звістку в кожну оселю, вітаючи з Різдвом Христовим.

У місцевій школі показали різдвяне дійство «Свята ніч, тиха ніч». У Ангела перевтілилася Соломія Олексюк, у Царів, які прийшли зі Сходу і принесли дари Діві Марії,  – Ілля Мельничук, Богдан Олексюк і Володя Войтичук. Пастушками стали Софійка Антонюк, Дарія Тлучкевич і Дарина Бадлюк. Царя Ірода гарно грав Максим Цизь, котрий ще був основним голосом у вертепі, а маленьких хлопчиків – Олег Цизь і Денис Дарчик. Тут розважали смерть з косою – Тимофій Мороз і чортик – Василько Дарчик, футболіст і гордість школи. До учасників вертепу приєдналися малі Ангелки, учні початкових класів Дарина Кучай, Яна Августинюк, Віталіна Бондарук, Каріна Боярська, Михайлина Косецька, Олександра Войтюк і Віка Поліщук кружляли довкола шопки. Колискову для Ісуса-немовлятка виконала Юлія Петрук, тут співали Марія Мельничук і Яна Семенюк.

Звичайно були і побажання господарям – на щастя, на добро, яких віншували наші декламатори Богдан Олексюк й Ілля Мельничук.

Усім учасникам вертепу дякували директор школи Тетяна Пилипюк і завуч з виховної роботи Ольга Динька, котрі пригостила дітей яблуками, горіхами і запашними пампушками, а глядачі – щирими оплесками.

Колядували діти й у дитячім садку, де завідуюча Руслана Цихоцька обдарувала їх солодощами і подякувала своїм колишнім вихованцям – нині учням місцевої школи.   Хотілося б, щоб ці прекрасні традиції різдвяних свят не забулися, а передавались молодому поколінню.

Тетяна СТЕПАНЮК.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up