На головну Новини У Бубнові молодіжний вертеп ходив і на Водохреща

У Бубнові молодіжний вертеп ходив і на Водохреща

599

А наколядовані гроші віддав на корисні справи

Про бубнівський вертеп знають і за межами села. Тутешня активна й ініціативна молодь щороку збирається у веселий і яскравий гурт, аби привітати односельчан із народженням Христа, навіншувати щедрий рік і щасливе життя. Щороку розучують новий сценарій, але дотримуються традиційної різдвяної історії. Ось і на ці свята з новими віншуваннями і колядками, в оновлених завдяки допомозі незмінної помічниці-костюмерки сільського будинку культури Віри Хом’юк костюмах, потішили незабутнім дійством.

- реклама -

Участь у бубнівському вертепі беруть хлопці і дівчата, більшість із яких уже студенти училищ та коледжів. Та з’їжджаються на свята,і не просиджують вечори у барах, як то часто буває з їхніми однолітками, а збираються на репетиції, готуються. Знають, що на їхній прихід ждуть у кожній хаті, адже це дійство, до якого персонажі вертепу по-різному залучають господарів оселі, створить справді святковий різдвяний настрій і запам’ятається надовго.

Цього року бубнівська молодь вертепом ходила на перший день Різдва, бо наступного дня багатьом потрібно було повертатися на навчання. А що не встигли відвідати усіх охочих, то повернулися увечері перед Водохрещем. І вже не з колядками, а зі щедрівками продовжували нести в домівки земляків радісний настрій. А ще бубнівчани показали вертеп на святі «Різдвяний переполох», яке відбулося у селі Зимне.

Роль Царя Ірода  у вертепі блискуче виконав Андрій Хом’юк, Пастушком був Максим Гринь, Зоряна Шостак – Чортиком (усі – учні ВПУ). Оля Загорська і Богдан Дмитрук, які навчаються у педколеджі, були відповідно колядницею і воїном. Ролі східних царів на себе взяли Назар Подзізей (студент Нововолинського електромеханічного технікуму) та Андрій Рокицький (вчитель фізкультури Бубнівської школи), а також Влад Любух з ВПУ. Жидом Войтманом був Богдан Головенко з НЕМТу, а його жінкою – Христина Борій, яка навчається у Зимнівській школі-ліцеї. Учені цієї ж школи Мар’яна Катренич та Денис Хом’юк виконали ролі Ангела і Смерті.

– Я вражена рівнем самоорганізації наших  підлітків, – ділиться директорка Бубнівського будинку культури Леся Степанюк. – Самі збиралися на репетиції, а коли з’ясувалося, що не кожен зможевзяти участь у виступі на «Різдвяному переполосі» чи щедруваннях на Водохреще, самотужки організували  заміну, вивчили слова. Так Юля Вихецька, наймолодша учасниця  їхнього гурту, заміняла Зоряну. А ще залучили до дійства друзів: Вікторія Воробчук приїхала в гості до подруги, яка була у вертепі, то замість сидіти в хаті, вдягла заквітчану хустку і пішла з усім ащедрувати. А що вже чудове було дійство! То не концерт, який просто сидиш дивишся, – хлопці й дівчата багато імпровізували, жартували з публікою, дарували відчуття справжнього українського Різдва!

Усі наколядовані гроші бубнівський молодіжний вертеп традиційно спрямовує на добрі і важливі для громадис прави. Так у попередні роки з їхньої ініціативи поставили у селі кований хрест, розмалювали автобусну зупинку (тепер вона – одна з найкрасивіших в Україні!), закупили димову машину і світломузику для дискотек.

А цього року вирішили за ці гроші зробити ремонт танцювальної зали у будинкукультури і хоча б частково замінити двері. Тож двічі обдарували земляків – і гарним настроєм, і потрібними для громади змінами.

Віталіна МАКАРИК.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

3 × 5 =