Сухий душ, штучний вогонь, колона з бульбашками, океан, світловий екран, тактильна черепаха, бізіборд – усі ці та інші дива оселились у новій сенсорній кімнаті в дошкільному навчальному закладі “Волиняночка”. На відкриття простору для розвитку дітей з особливими потребами, яке відбулось сьогодні, 11 травня, до дитсадка завітав перший заступник міського голови Ярослав Матвійчук, начальник управління освіти, молоді та спорту Вячеслав Петрук та колеги з інших дошкільних закладів міста. 

- реклама -

Сенсорна кімната “Грайлик” розмістилась у приміщенні, де  колись був склад. І хоча кімната невелика за розміром, утім світла, затишна і встигла вже полюбитись маленьким вихованцям, адже тут є чимало цікавинок з якими вони із задоволенням бавляться.

“Найулюбленішим місцем наших діток у сенсорній кімнаті є сухий басейн з різнокольоровими кульками, котрі мають дуже позитивний вплив для активізації різних груп м’язів, розвивають тактильні і сенсорні відчуття. Полюбляють діти і малювати на скляному екрані. Таке заняття розвиває як дрібну моторику, так і увага та фантазію”, – розповіла практичний психолог Наталія Воробей.

У сенсорній кімнаті створені усі умови для того щоб діти набирались позитивних емоцій, відчули себе комфортно та безпечно. Простір організовано таким чином, що його можна поділити на два блоки – релаксаційний та активаційний. Усе обладнання в кімнаті спрямоване на те, аби стимулювати та розвивати основні види чуттів: зір, слух, нюх та тактильні відчуття. Здоровій атмосфері у приміщенні без вікон сприяє іонізатор повітря.

Дошкільний навчальний заклад №7 “Волиняночка”, який перший у області поряд із групами загального розвитку відкрив дві групи для дітей із вадами зору та мовлення, продовжує розвиватись у напрямку розвитку інклюзивної освіти. З такими дітками тут працюють професійні психолог, логопед та дефектолог.

“Робота з дітьми із особливими потребами – це вимога сьогодення, адже кількість таких дітей, на жаль, не зменшується, – зазначила завідуюча дитсадка Лариса Вяльцева. –  Тому в липні 2016 року відкрили першу інклюзивну групу, ввели у штат посаду асистента вихователя, а у жовтні 2017-го відкрили вже другу таку групу”.

Працюючи з особливими дітками, у педагогів виникла потреба у додатковому просторі, де можна провести розвиваюче заняття або ж влаштувати хвилинку релаксу. А відтак звернулись до міської влади з проханням виділити кошти на облаштування сенсорної кімнати, яка б стала комфортним середовищем для розвитку дітей. За декілька місяців, які пішли на ремонтні роботи та закупку необхідного обладнання, у дитсадку з’явилась довгоочікувана кімната “Грайлик”, усі витрати на облаштування котрої становлять близько 80 тисяч гривень.

“Обладнання для таких кімнат є дуже дорогим і навіть ще не все ми отримали, адже процес закупівель через “Прозоро” є тривалим, утім це того варте, адже воно допомагає у розвитку наших вихованців”, – додала Лариса Вяльцева.

У Володимирі-Волинському близько 160 діток, котрі потребують інклюзивної освіти і лише у двох дошкільних навчальних закладах є такі групи – у ДНЗ №7 та №8. Як зазначив перший заступник міського голови Ярослав Матвійчук, протягом останніх років місцева влада приділяє особливу увагу щодо створення сприятливих умов для розвитку  дітей із особливими освітніми потребами. Саме у Володимирі відкрився перший у області інклюзивно-ресурсний центр. Закуплено також необхідне обладнання для сенсорної кімнати і для дитсадка “Вишиванка”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

4 × два =