На головну Новини У гімназії тиждень навчаються німецькі учні

У гімназії тиждень навчаються німецькі учні

255

Делегація із 16 німецьких гостей із міста-партнера Цвікау протягом цього тижня перебуває у Володимирі-Волинському. Десятеро дітей приїхали за програмою обміну учнями для навчання у міській гімназії ім. О. Цинкаловського, а шестеро вчителів гімназії ім. Клари Вік і представників тамтешнього магістрату обмінюватимуться досвідом та розвиватимуть партнерські відносини.

Починаючи з 2015 року учні міської гімназії мають можливість їздити в Цвікау за програмою обміну, яку уклали із тамтешньою гімназією імені Клари Вік в рамках партнерської угоди між містами. Там діти відвідують уроки, живуть в німецьких родинах та повністю занурюються у місцеву атмосферу, поглиблюючи свої знання мови. Всього за цей період відбулось вже три таких поїздки.

- реклама -

Що ж до німецької сторони, то їхні діти досі ще жодного разу не приїздили до Володимира. Та цього року нарешті зібрали групу учнів, які виявили бажання відвідати Україну. З їхніми батьками попередньо проводилась робота з інформування щодо ситуації в країні, адже їм було важливо знати, що на нашій території нині мирне та спокійне життя.

У понеділок вранці гостей вітали в гімназії в одному з класних кабінетів. Учні підготували кілька пісенних номерів, чим дуже потішили німецьку делегацію.  Директор гімназії Олександр Романюк висловив сподівання, що цей тиждень запам’ятається гостям з Німеччини лише позитивними враженнями, а зв’язки та співпраця між українськими та німецькими  колегами стануть ще міцнішими.

Привітав гостей і начальник управління освіти, молоді та спорту міськвиконкому В’ячеслав Петрук, який побажав делегації приємно та з користю провести тиждень у нашому місті.

   Заступник бургомістра Цвікау Свен Дітріх (на знімку – справа), для якого це вже шоста поїздка до України, подякував за гостинність і теплий прийом. Уперше в Володимирі він побував у 2013 році, коли була підписана партнерська угода між містами. «На той час ми ще не знали наскільки інтенсивно розвиватиметься це партнерство, але минуло шість років і тепер можемо з упевненістю сказати, що воно відбувається дуже продуктивно. Відбуваються обміни не лише учнями, а і в інших сферах – медицині, культурі, туризмі, спорті тощо. А найголовніше те, що відбуваються обміни між молодими людьми, адже за ними майбутнє Європи», – зазначив пан Дітріх.

Серед представників німецького міста-партнера є і ті, для кого Україна далеко не чужа. 43-річний соціальний працівник Олег Дітріх – етнічний  німець, який 23 роки прожив у Чернівцях, де народився та вивчився на вчителя співу, а останні два роки мешкає в Цвікау. Каже, що відтоді, як виїхав до Німеччини, був в Україні лише двічі, тож із задоволенням скористався можливістю відвідати місто на заході другої  рідної для нього країни. На відміну від німецьких колег, йому зрозуміла і наша мова, і  культура, тож вважає це своєю перевагою у спілкуванні з партнерами.

   Протягом цього тижня юні гості з Німеччини, яких поселили в родини учнів гімназії, відвідують уроки німецької, а також англійської мов, алгебри та інших шкільних дисциплін. Окрім цього, щодня для них організовують цікаві екскурсії, під час яких вони знайомляться з містом та волинським краєм, нашими звичаями і традиціями. А вже цієї суботи німецькі гості візьмуть участь у міських заходах до Дня Європи, зокрема у конкурсі «Володимирське Євробачення», проведення якого ініціює гімназія.

Уже традиційно, приїхали гості не з порожніми руками – привезли кілька пакунків із підручниками німецької мови, сувенірами та солодощами. Олександр Романюк щиро подякував за подарунки і зазначив, що книги для вивчення німецької мови, які партнери з Цвікау щорічно їм презентують, є особливо цінними, адже такі видання не так просто знайти та й ціна їх для багатьох батьків «кусюча».

Обміни учнями між українською та німецькою гімназією, а також високий рівень викладання мови дають свої результати – цього року в гімназії ім. О. Цинкаловського набиратимуть перший клас, де малюки поглиблено вивчатимуть саме німецьку мову. А учні 8 класу в червні здаватимуть іспит на знання німецької, аби отримати міжнародний сертифікат на рівень А1- С в Київському інституті Гете. Заступник директора гімназії Мирослава Стольницька також розповіла, що їхні  учні проводять певні дослідження та пишуть наукові роботи з німецької мови.

І навіть на канікулах у літньому пришкільному таборі в гімназії у дітей є можливість поліпшити  знання з іноземної під час спілкування  із волонтерами.

Тетяна ІЗОТОВА.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

4 × 2 =