Новини

У холодну пору пожеж більшає. Правила безпеки

Архів
11 переглядів

Взимку значно збільшується кількість пожеж у житловому секторі, що призводять до значних матеріальних збитків і травмування та загибелі людей. З початку року в районі та місті загинуло четверо осіб внаслідок нехтування громадянами елементарних правил пожежної та власної безпеки. Паління у ліжку, перенавантаження або несправність електромережі призводять до пожеж у побуті. Крім того, буває для обігріву власних помешкань, використовують саморобні або не сертифіковані електрообігрівачі, а також порушують правила експлуатації пічного опалення.

Не дозволяється застосовувати для обігрівання приміщень нестандартне (саморобне) електронагрівальне обладнання або лампи розжарювання. Не користуйтеся пошкодженими електророзетками, відгалужувальними та з’єднувальними коробками, вимикачами, іншими електровиробами, а також лампами, скло яких має сліди затемнення або деформування, кабелями і дротами з пошкодженою ізоляцією або такою, що в процесі експлуатації втратила захисні властивості. Також не залишайте під напругою кабелі та дроти з неізольованими струмопровідними жилами, не вішайте світильники безпосередньо на струмопровідні проводи, не обгортайте електролампи та світильники папером, тканиною чи іншими швидкогорючими матеріалами, не  використовуйте несправні  побутові електронагрівальні прилади – праски, чайники, електросамовари тощо.

Якщо користуєтеся пічним опаленням перед початком, а також протягом усього опалювального сезону, очищайте димоходи та печі від сажі, щоб вона не загорілася.

При пожежі телефонуйте за номером 101. Намагайтеся якнайшвидше покинути палаюче приміщення. Не втрачайте часу на порятунок майна, головне – врятувати себе і інших.

Олег ДАНИЛІВ,

провідний інспектор МРВ УДСНС України в області.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up