Урочистості до 300-річчя коронації образу Матері Божої Сокальської у Грубешові
У свято Найсвятішого Серця Ісуса у костелі отців бернардинів у Грубешові відбулися урочистості, пов’язані з 300-літтям коронації образу Сокальської Богоматері. Ікона була перенесена до Грубешова у 1951 році з Сокаля, через Лежайськ, Краків, Тарнув, Жешув, Пшеворськ, Замостя.
У рамках урочистих святкувань у міській публічній бібліотеці – центрі спадщини Грубешова відбувся науковий симпозіум. Серед численних його учасників – докторка Агата Дворжак з Інституту історії мистецтва Ягеллонського університету в Кракові, яка представила коронацію образу Матері Божої в Сокалі на прикладі коронації інших Марійних образів, проілюструвавши подію численними архівними фото. А її колега з того ж інституту доктор філософії Анджей Бетлей, який також є директором Королівського замку Вавель, на основі збережених фотографій розповів про розписи Матері Божої Сокальської від оригіналу до сучасних копій.
У Кентшині зводять соціальне житло
У Кентшині на вулиці Яшміновій завдяки ініціативі «Соціальне житло» зведуть дві новобудови, де буде 28 квартир.
Програма соціальної оренди житла призначена для людей, які не можуть дозволити собі позику на власну квартиру, однак їхнє фінансове становище дозволяє регулярно платити орендну плату та внески, а це 20 відсотків від витрати на будівництво квартири. Орендна плата нижча, ніж на комерційному ринку, і орендарі можуть отримати таку квартиру у власність через десяток років.
Збиратимуть заявки на Ленчицький громадський бюджет
Незабаром у Ленчиці стартує процедура громадського бюджету. Першим етапом буде подача проєктів, які після позитивної формальної та змістовної перевірки зможуть оцінити жителі Ленчиці та шляхом голосування обрати найкращі та найцікавіші. Вибрані пропозиції будуть реалізовані у 2025 році.
Цьогорічна процедура бюджету участі матиме певну новацію, про яку просили мешканці. Подавати проєкти та голосувати за них можна буде онлайн, що, безперечно, полегшить доступ багатьом зацікавленим до участі. Незабаром розкажуть мешканцям про форму заявки, онлайн-платформу та повідомлять додаткову необхідну інформацію.
Нова капсула часу вже на вежі ратуші Мальборка
На вежі оновленої Староміської ратуші знову встановили кулю, що вмістила у собі нову капсулу часу та фрагмент старої капсули, вилученої з цього місця через 123 роки – 19 квітня 2024 року. Над кулею також встановлено хрест. Прапор, мабуть, найдавніший збережений елемент, теж планують виставити у відреставрованому приміщенні разом зі старим хрестом.
В історичному змісті капсули можна прочитати про велику пожежу 1899 року, коли згорів дах ратуші, знищено два середньовічні дзвони, як прийняли рішення про її ремонт та всі витрати, пов’язані з обшивкою. Також описано те, що вціліло від пожежі, тобто хрест, флюгер 1686 року та м’яч. Лист має підписи Конрада Штайнбрехта, Бернхарда Шміда, Карла Кляйна та Пауля Коллаковського. У червні мер Марек Чаржевський, віце-мер Ян Тадеуш Вільк, голова міської ради Яцек Марковскі, міський секретар Єва Домбровська, керівник інженерного відділу мерії Вальдемар Курпіас та інспектори будівельного нагляду підписали новий лист до капсули, яка має бути свідченням часу для майбутніх поколінь з інформацією про нинішній ресторан, інвестора, підрядника та людей, які зараз при владі на місцевому рівні. Ремонт ратуші здійснюється у рамках проєкту «Модернізація середньовічної пам’ятки – будівлі міської ратуші в Мальборку».
Вартість фінансування, наданого в рамках урядової програми відновлення пам’яток, становить три мільйони 233 тисяч 800 злотих.
У Цвікау День дій
Відбувся День дій, організований Дитячим дослідницьким фондом, під час якого діти в дитячих садках, позашкільних центрах і початкових школах по всій Німеччині вирушають у захоплюючі подорожі. Цього року девізом було «Свобода – відкривати, досліджувати, бути вільним!», тема, яка пов’язана з «Роком науки-2024» та 75-річчям Основного закону.
Центри денного догляду та позашкільні заклади розглядали питання «Що означає свобода?», «Чому свобода важлива?» і «Чому нам усе ще потрібні правила?». Відповідно до приказки «Вільні, як вітер», в одних дитсадках виготовляли вітровловлювачі, іншим дозволяли «вільно крутитися», тестувати кольори та варіанти фарбування, а також створювати чудові фантазійні витвори за допомогою малярських насадок. Також запропоновано музичні фантазійні мандрівки, їжу без столових приборів та дитячі дискусії на тему прав дитини. Навіть був проєкт розкопок, діти показали різні речі, які вони закопали в саду два роки тому, і перевірили, чи вони зазнали змін.
У Расейняї відбулися заходи для опікунів
Традиційно у Литві у перші вихідні липня відзначають День охоронця.
На честь нього з 25 по 30 червня відбуваються спеціальні заходи тижня опікунів – зустрічі, пікніки, бесіди з опікунами, кінопокази тощо.
Під час них громадськості розповідають про роль опікуна та його значення, а також вшановуватимуть самих опікунів, дякуючи їм за дітей, яких вони доглядали чи виховували.
Дитсадок у Нерсборо отримав оцінку Офстеда «видатно»
Дошкільний заклад «Ноїв ковчег» у Нерсборо отримав оцінку «видатний» у своєму останньому звіті Ofsted.
Інспектори похвалили цей заклад за його «широку та стимулюючу програму навчання» та за «відкритість до інклюзії», щоб «жодна дитина не залишилася осторонь». Цей дитсадок із 20 вихованцями відзначений за «міцні стосунки», які дорослі мають з дітьми, які «впевнено приймають відвідувачів свого дошкільного закладу, де їхнє благополуччя є найвищим пріоритетом». Інспектори розповіли, що стійке та самостійне ставлення до розв’язання проблем демонструють діти від двох до п’яти років, які «пробують варіанти і не бояться помилитися». Перевірка є поліпшенням оцінки «добре», яку заклад отримав після попередньої перевірки Ofsted у 2018 році.
Підготувала Валентина ТИНЕНСЬКА