Підготовку медичних фахівців з надання якісної реабілітації, в тому числі психології, обговорили під час засідання Регіонального Офісу Конгресу місцевих та регіональних влад при президентові України за участі керівників районів, голів територіальних громад в онлайн форматі. Про це інформує пресслужба ОДА.
Про розвиток та вдосконалення системи реабілітації цивільних та військових на Волині розповів начальник управління охорони здоров’я ОДА Юрій Легкодух. Реабілітаційна допомога в області надається у 27 закладах охорони здоров’я, які підписали договір з НСЗУ. Загалом її в області надають: 19 лікарів з фізичної та реабілітаційної медицини; двоє лікарів з лікувальної фізкультури; 65 фізичних терапевтів; 36 ерготерапевтів; 54 асистенти фізичного терапевта; 27 асистентів ерготерапевта; 34 клінічних психологи; 14 психологів.
У медзакладах області розгорнуто 408 ліжок для надання реабілітаційної допомоги, у тому числі 328 – для військовослужбовців. Цього року стаціонарну допомогу отримали 4004 особи, з них – 1329 військових.
У кластерних та надкластерних закладах охорони здоров’я створюються «палати героїв», призначені для довгострокового перебування поранених захисників України, які знаходяться в апалічному стані.
Крім цього, в області триває підготовка медичних фахівців з надання якісної реабілітації, в тому числі психологічної. Для прикладу, курс «Ведення поширених психічних розладів на первинному рівні медичної допомоги із використанням керівництва mhGAP» пройшли 613 лікарів та 911 сестер медичних закладів охорони здоров’я області.