Відомий мовознавець Олександр Авраменко пояснив, як правильно висловлювати вдячність. Поширений у соцмережах вислів “велике дякую” помилковий з погляду граматики. Дякувати – це дієслово. З дієсловами прикметники не поєднуються. Ви ж не скажете: швидке ходити, міцне спати.
Прикметники, а вони відповідають на питання “який”, поєднуються з іменниками. Наприклад, швидка хода, міцний сон, велика вдячність. Отже, не велике дякую, а дуже дякую, щиро дякую або вельми вдячний.
Мовознавець також наголосив, що у коханні не “зізнаються” й не “признаються”. Зізнаються на допиті або в суді. “У коханні освідчуються. Це слово пишемо з літерою “д” , – наголосив Авраменко.
Олександр Авраменко нагадав, як у народі говорили про нерозділене кохання: “Вона за ним сохне, а він і не охне”. А у випадках, коли люди не можуть знайти собі пари, кажуть: “Кожна птиця знайде свого Гриця”, коли хлопець закохується у багатство дівчини, а не в неї саму – “У багатої дівки і горба не видно”. А про закоханих – “Любов – як короста: не вигоїш спроста”. І так чудово, коли панує кохання, недарма кажуть: “Де любов у хаті, там люди багаті”.