Таку ідею обґрунтувала та сформувала у повноцінний проєкт десятикласниця закладу Діана Костюк. Учениця представила ініціативу у щорічному конкурсі креативних ідей учнівської молоді «Зробимо Волинь кращою» від Волинського університету імені Лесі Українки й здобула третє місце.
Цьогоріч у конкурсі, який проводився вп’яте, брали участь понад 60 представників освітніх закладів області. У кожній з трьох номінацій визначено по три переможці. Серед них – Діана Костюк, яка навчається у ліцеї № 5 імені Анатолія Кореневського.
Свій проєкт «Творча майстерня як осередок для креативної молоді» юнка захищала перед членами журі, серед яких – викладачі вишу, керівники організацій і підприємств краю. Вони не лише ознайомилися з ідеями здобувачів освіти, а й радили, що можна було б поліпшити у проєкті, або як його реалізувати у нинішніх реаліях. Університет уклав і видав збірник проєктів усіх учасників. У Діани таких збірників уже два, адже торік вона теж брала участь у конкурсі, щоправда, тоді переможців не визначали.
«Ідея мого проєкту у тому, щоб створити у ліцеї невеличку творчу майстерню, де діти зможуть спілкуватися, вишивати та шити. Такі заняття допомогли б їм розвивати навички, знаходити приховані здібності, а можливо й вплинули б на вибір майбутньої професії. Власноруч виготовлені іграшки чи інші вироби, прикрашені вишивкою, учні могли б продавати на шкільних та міських ярмарках, а виручені кошти передавати на допомогу ЗСУ» – каже Діана.
У попередні роки цей конкурс проводився за сприяння Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом», тож переможцям надавали кошти на реалізацію проєктів, проте цьогоріч такої підтримки не передбачено. Не зважаючи на це, у закладі мають намір ідею такої швейно-вишивальної майстерні з часом все-таки втілити. У ліцеї працюють чимало талановитих вчительок-предметниць, які захоплюються цими видами рукоділля і залюбки б передавали знання дітям. Це – вчителька трудового навчання Тетяна Салуха, а також вчительки української мови Іванна Остапюк і зарубіжної літератури Катерина Кроленко, інші. Головне, чого найбільше потребує заклад, – вишивальних та швейних машинок, а також матеріалів і фурнітури. Тож планують брати участь у грантових конкурсах, або спрямувати на частину потреб посильну суму з власних бюджетних коштів.
Учні, які стали переможцями конкурсу, отримували призи від спонсорів. Діані вручили солодкий подарунок від заводу «СКФ Україна», який є відомим виробником роликових конічних підшипників та компонентів до них. Привітав учасників від Володимирської громади, а це представники ліцею №3 та спеціальної школи обласної ради, перший заступник міського голови Ярослав Матвійчук, вручивши їм подарунки. Переможців конкурсу і їхніх наставників організатори конкурсу запросили на екскурсію на завод «Модерн-експо».
«Нас просто вразило це сучасне українсько-польське підприємство, яке є одним із найбільших виробників і постачальників торговельного обладнання – стелажів, касових боксів, устаткування з нержавіючої сталі у Східній і Центральній Європі, – ділиться враженнями керівниця Діаниного проєкту, директорка ліцею № 5 ім. А. Кореневського Ірина Костюк. – Ми побачили виробничі процеси, які здійснюються на високотехнологічному обладнанні. Деякі операції виконуються комп’ютеризовано, а з деякими майстерно справляються роботи. Для зручності пересування немалою територією передбачені спеціальні доріжки для пішоходів, електро-самокатів, якими залюбки користуються працівники, та для транспортних засобів. Я загорілася ідеєю на початку нового навчального року організувати екскурсію на це підприємство для старшокласників, щоб побачили сучасний підхід до організації праці, новітні технології. Таким чином маю намір показати випускникам, що інженерна професія – досить сучасна і за нею – майбутнє. Тож тим, хто хоче стати таким фахівцем, варто ще у школі зосереджуватися на точних науках».
Мотивувала учнівську молодь до проєктної діяльності та участі у конкурсі «Зробимо Волинь кращою» докторка економічних наук, професорка ВНУ імені Лесі Українки Наталія Хомюк, яка є випускницею ліцею № 5.
Валентна ТИНЕНСЬКА