На головну Новини У ліцеї стартував перший на Волині інституційний аудит

У ліцеї стартував перший на Волині інституційний аудит

677

В актовому залі Володимир-Волинського ліцею «Центр освіти» Волинської обласної ради вчора зібралися представники педагогічного колективу, психологічно-соціальної служби, учнівського самоврядування, керівники методоб’єднань, батьків учнів – тобто усіх учасників освітнього процесу. Директор ліцею Валентин Вірковський оголосив про початок державного інституційного аудиту. Це  зовнішнє оцінювання діяльності школи, покликане допомогти школам стати більш якісними і в сформувати та підтримувати  культуру якості освіти, що базується на прозорості, інноваційності та партнерстві учасників освітнього процесу. Подібні системи оцінки якості освіти успішно працюють у більшості європейських країн.

Упродовж десяти робочих днів, з 25 листопада по 8 грудня включно, експертна група оцінюватиме якість надання освітніх послуг у закладі за чотирма критеріями: управлінські процеси, освітнє середовище, система оцінювання школярів та педагогічна діяльність педпрацівників. Робочу групу очолила Олена Самолюк (на знімку) – начальниця відділу інституційного аудиту Держслужби якості освіти у Волинській області.

– Процес аудиту передбачає ознайомлення з освітнім середовищем, вивчення документів, відвідування уроків, опитування усіх вчителів, учнів та батьків, інтерв’ю з головою учнівського самоврядування, а також директором закладу і його заступником та завідувачкою Сенкевичівської філії. Водночас якщо комусь із вас буде потрібна консультація чи допомога, звертайтеся, ми її без проблем надамо. Впевнена, що все пройде на високому рівні, адже заклад має в області чудову репутацію, – зауважила вона.

- реклама -

У складі експертної групи працюватимуть такі посадові особи, як головна спеціалістка відділу інституційного аудиту управління Держслужби якості освіти у Волинській області Марія Лучинець, головний спеціаліст сектору роботи з експертами Володимир Матвіюк, начальник відділу взаємодії з органами місцевого самоврядування, моніторингу та позапланового контролю закладів освіти Сірук Володимир, начальниця гуманітарного відділу виконкому Смолигівської сільської ради Світлана Андрійчук. Здійснювати моніторинг педагогічної діяльності вчителів і відвідувати уроки будуть учителька початкових класів ЗОШ І-ІІ ст. с. Мстишів Луцького району Наталя Довгополюк, її колега із ЗОШ І-ІІ ступенів ім.Ганни Жешко смт. Турійськ Алла Євтушок та директор ліцею №7 м.Ковеля Валерій Кубай. Паралельно працюватимуть як у ліцеї у Володимирі, так і в його філії у Сенкевичівці.

До слова, саме наш ліцей, а також школа села Гірка Полонка стали першопрохідцями інституційного аудиту на Волині. Таку перевірку керівники навчальних закладів ініціювали самі. За планом він мав відбутися дещо раніше, однак через пандемію, карантин і перехід на дистанційне навчання його кілька разів переносили. «Ми звикли до постійних змін і до моніторингів, які йдуть за ними. Це наша традиція – періодично щось міняти, вдосконалювати, трансформувати. Цей аудит зіграє для нас роль компасу, який покаже наскільки наші зміни дають очікуваний результат», – пояснює Валентин Вірковський. Стратегія розвитку закладу передбачає створення на його базі двох юридичних осіб – профільного та спортивного ліцеїв. Інституційний аудит стане ще одним кроком для трансформації закладу.

Після завершення аудиту експерти озвучать свій звіт, у якому врахують сильні і слабкі сторони закладу, пропишуть рекомендації та поради. З його підсумками ми також ознайомимо наших читачів.

Віталіна МАКАРИК.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

одинадцять − вісім =