У Грубешові обирали імена для двохсотлітніх дубів
У Грубошеві вибрали імена для двох дерев, пам’яток природи. Голосування відбувалося в інтернеті і стартувало із варіантів, якими планували назвати дуб на вулиці Ружана.
267 голосів отримала назва Грубцьо. Марта Маєвська, очільниця міста, вирішила вшанувати ще один дуб, що у міському парку, й надати йому ім’я, яке опинилося на другому місці й отримало 125 голосів. Тепер дерево називатимуть Віктором. За ім’я Владислав проголосувало найменше мешканців. Тож на сесії міська рада ухвалила два рішення про присвоєння деревам цих імен. Грубцьо має обхват стовбура 338 см та висоту 18 м, його вік 200 років, а Віктор – пам’ятка природи з окружністю стовбура 437 см і висотою 14 м.
Марш дошкільнят з Ленчиці проти куріння
Дошкільнята ленчицьких закладів на чолі з державним санітарним лікарем взяли участь у антитютюновому марші. Відбувся він у рамках просвітницької програми дошкільнят «Чисте повітря навколо нас» та відзначення Всесвітнього дня без тютюну.
Цим дійством прагнули привернути увагу місцевої громади, зокрема батьків, опікунів дітей та підлітків, до проблеми пасивного тютюнопаління. Також діти звернулися до міського голови з проханням вжити заходів для ефективного дотримання та забезпечення виконання заборони на куріння у певних місцях та популяризації методів боротьби зі шкідливою звичкою.
У Цвікау триває конкурс піаністів і співаків
З 6 по 16 червня триває ХІХ міжнародний конкурс піаністів і співаків імені Роберта Шумана, тож молоді таланти з усього світу змагаються у виконанні найкращих інтерпретацій композитора з гри на фортепіано та співу.
Після привітання на відкритій сцені ввечері відбувся великий концерт. Понад 130 хористів разом із солістами та філармонією Клари Шуман виконали хорові балади Роберта Шумана. Перед концертом діяла хорова студії та майстерклас «Диригування Шумана», які вперше відбулися під час конкурсу. Він відбуватиметься у три тури і завершиться концертом переможців.
У Кентшині відзначили 60-річчя школи
Початкова школа № 4 ім. Станіслава Монюшка в Кентшині відзначила 60-річчя. Під час урочистостей учні представили насичену мистецьку програму. Було багато емоцій та спогадів про минулі роки, історію школи та її наукові, мистецькі та спортивні досягнення.
Участь у святковому заході взяли Кароль Лізурей, мер міста, та Даріуш Дучек, голова міської ради міста Кентшин, які привітали директорку Ельжбету Мотиль та всю шкільну громаду. Представники місцевої влади подякували нинішнім працівникам школи і пенсіонерам-вчителям за багаторічну працю для навчання та виховання багатьох поколінь містян.
У Расейняї готуються до фестивалю литовської пісні
Колективи Расейняю готуються до участі у фестивалі литовської пісні, який відбудеться у столиці. У приміщенні муніципалітету відбулися організаційні збори, під час яких обговорювали останні моменти, важливі як для учасників, так і для організаторів.
Оскільки не всі жителі матимуть можливість поїхати до Вільнюса і безпосередньо спостерігати за програмою свята, расейнські колективи, а їх аж 12, представлять свої виступи глядачам попередньо у міському парку Майроніса з нагоди Дня святого Івана. «Керівництво муніципалітету, оргкомітет фестивалю пишаються колективами району, завдяки яким нині жива традиція пісенних свят, плекається діяльність колективів художньої самодіяльності, спільноти мобілізуються для творчої діяльності та приймають рішення зробити внесок у цю важливу культурну подію для всієї Литви», – пишуть на фейсбук-сторінці міста.
Перегони на ліжках в Нерсборо
У Нерсборо відбулися великі перегони на ліжках, участь у яких взяли 90 команд. Цей захід, який поширився й на інші країни, проводять у другу суботу червня щорічно з 1966 року.
Окрім самого забігу на ліжках на дистанції у 2,4 милі у поєднанні з виснажливим спортивним змаганням, відбувся парад містом – театралізована вистава з ліжками, оркестрами і танцюристами. Діяли кіоски з їжею і напоями та атракціони для дітей на полі Conyngham Hall. Тема цьогорічного заходу – великі винаходи та технології крізь віки. Місто було заповнене глядачами, на Ринковій площі діяла зона огляду для людей з інвалідністю. Цей цікавий видовищний захід організовують волонтери з Knaresborough Lions для збору коштів на потреби громади.
У Мальборку відбувся фестиваль старовинної культури
Відбувся ХХІ міжнародний фестиваль старовинної культури «Спільна культурна спадщина».
Розпочався він колоритною ходою за участю фестивальних колективів, дошкільнят та школярів. Їх супроводжували мер Марек Чаржевський, віце-голова міської ради Моніка Собчинська та місцеві гіди. Процесію очолювали жонглери на ходулях, а замикала королівська пара на конях – король Казимир IV Ягеллончик із дружиною Ельжбетою Рокшанкою. Дощ змусив скоротити марш і відкрити фестиваль мистецьким конкурсом «Життя навколо замку». На конкурс надійшло 166 творчих робіт. Також відбувся конкурс старовинної музики, а згодом колективи-учасники виступили на гала-концерті у старих стінах Карванського партеру, завдяки чому глядачі мали змогу на мить перенестись у часи мистецького життя Середньовіччя. Спеціальним гостем фестивалю став ансамбль «VERATUS» – музичний гурт, який грає пісні XII-XV століть.
Підготувала Валентина ТИНЕНСЬКА