Новини
Сьогодні
23.04.2024
22.04.2024

У місті визначать заклади, дружні до дітей

Архів
40 переглядів

Представники міськвиконкому, підприємці, депутати і молоді мами зібралися минулого четверга за «круглим столом», аби обговорити ініціативу заступника міського голови Лариси Кулікової. Вона озвучила ідею підтримати у нашому місті акцію «Заклади, дружні до батьків і малюків», а в її рамках – провести конкурс серед закладів  торгівлі, ресторанного господарства і побутового обслуговування і заохотити їхніх власників створити у них  умови, комфортні для перебування мам і татів з маленькими дітьми.

Конкурс триватиме із 1 травня по 1 червня, його підсумки підіб’ють у День захисту дітей. Визначати переможців пропонується за такими критеріями: наявність паркінгу для візочків, крісел для годування малюка, пеленального столика у вбиральні, спеціально облаштованого місця для того, щоб мама могла погодувати немовля грудьми, дитячого меню,  ігрового куточка або ігрової кімнати, а також інших речей, які б могли зацікавити і зайняти дитину. Усі заклади, в яких будуть облаштовані бодай якісь із цих елементів, отримають спеціальні наліпки-маркери із позначкою «Заклад, дружній до батьків та малюків», а переможці –дипломи міського голови і подарунки від «Бізнес-центру». Визначати найкращих серед усіх закладів, які зголосяться до участі, буде спеціальна комісія, до якої увійшли представники управління економіки, «Бізнес-центру» та молоді активні мами.

У ході обговорення ідея викликала одностайну підтримку, зокрема й серед представників бізнесу. Так, виявилося, що у Студії краси Уляни Починок уже об лаштований спеціальна ігрова, в якій дитина може побавитися, помалювати і випити соку чи чаю, поки мама спокійно робить б’юті-процедури. Намір створити аналогічний куточок озвучила і власниця магазину «Аня».

Втім, деякі пункти викликали зауваження. Депутат районної ради і підприємець Ганна Фурман озвучила переконання, що дітям не місце там, де продають алкоголь, – цебто у кав’ярнях, ресторанах і барах. Відтак, не варто у таких закладах і влаштовувати ігрові куточки для дітей. На що присутні на обговоренні мами заперечили: подібний підхід призведе і до їхньої вимушеної ізоляції: не всі ж бо ідуть з дитиною у ресторан, щоб вживати спиртне, – дехто просто спілкується з друзями за кавою чи вирішує ділові справи. До того ж, досвід сусіднього Нововолинська, де таких закладів, дружніх до малюків, уже справді багато, доводить: місця, де створені комфортні умови для дітей і батьків, справді популярні серед сучасних мам.

І хоча конкурс триватиме лише місяць, Лариса Кулікова запевнила: кожен заклад, який долучиться до цієї акції після його завершення, також отримає відповідну наліпку. Про всі заклади, які отримають статус дружніх до дітей, володимирчани будуть проінформовані через місцеві ЗМІ та соцмережі.

Віталіна МАКАРИК.

Коментарі
Теги: Віталіна Макарик, Володимир дружній до батьків і малюків, Ганна Фурман, круглий стіл, Лариса Кулікова, материнство, студія краси «Ylyanu Pochynok»
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up