Новини

У місті запрацює Літня школа мистецтв

Архів
21 переглядів

Відкрити для себе незвичайні види мистецтва і ремесел, спробувати цікаві техніки і повчитися чомусь новому без тривалих курсів і зобов’язань – усе це стає доступним для володимирчан. Літня школа мистецтв, яка розпочинає роботу уже найближчої суботи, підготувала п’ять лекцій і майстер-класів, на які запрошує дорослих жителів міста – і поодинці, і сім’ями. Що це за проект, як він з’явився у Володимирі і чим може зацікавити містян, ми розпитали у його авторки, випускниці Нью-Йоркського університету в Абу-Дабі Ірини Надюкової.

Ірина свого часу брала участь у програмі міжкультурного освітнього обміну FLEX, заснованій Державним департаментом США. У вересні минулого року відвідала у Грузії конференцію для випускників цієї програми. Учасники зі України, Грузії, Вірменії, Азербайджану й Молдови – спілкувалися про освіту у галузі наукових дисциплін та мистецтва у Східноєвропейському регіоні, про те, як її вдосконалити, які проекти для цього можна організувати. Пізніше Ірина відвідала тренінг у із проведення соціально-освітніх проектів у Києві, і тоді ж і вирішила реалізувати такий у рідному Володимирі.

– Річ у тім, що випускники усіх програм Держдепартаменту США, можуть подавати грантові заявки, щоб отримати фінансування для втілення своїх проектів. Адже головною мета цих програм – аби учасники, які отримали американський досвід, повернулися у рідну країну і застосовували нові знання на її розвиток, – пояснює дівчина.  – А система грантів, яка діє щороку, допомагає випускникам втілити це практично.

Подаватися на грант можна індивідуально або групою. Перед тим – детально описати проект, розпланувати бюджети, озвучити шляхи втілення і аргументувати, яку користь він принесе місцевій громаді і як при цьому вдасться втілити отриманий досвід.

«Моєю пропозицією стала Літня мистецька школа, розрахована на дорослих людей, які не мають попередніх знань з мистецтва, але зацікавлені їх отримати. З іншого боку, це також і сімейні заняття, адже приходити на них можна родинами. На жаль, у нашому місті подібних заходів досі практично не було. І якщо діти можуть отримати мистецьку освіту у художній чи музичній школі, то дорослі відчувають, що для них «поїзд пішов», – констатує Ірина. – В Америці ж звичним є принцип «Lifelonglearning», що приблизно українською можна перефразувати як «Вік живи – вік учись». При музеях, університетах та інших закладах діють розраховані на дорослих курси, які не є «формальною» освітою і не пропонують отримати диплом, але дають можливість спробувати себе у чомусь новому, набути свіжих знань”.

Конкурсні заявки комісія розглядала за певними критеріями – наскільки проект буде корисним громаді, як він втілює місію міжкультурного обміну, чи передбачений внесок місцевої громади. «З нашого боку таким внеском є приміщення, де відбуватимуться заняття, та безоплатна участь лекторів, які працюватимуть на волонтерських засадах, – пояснює Ірина. – Тобто гонорар за роботи із грантових коштів ми їм платити не можемо. Натомість отримане фінансування дасть змогу забезпечити і ведучих майстер-класів, і всіх учасників необхідними для роботи матеріалами. Тому, збираючись на наші заняття, вам не треба брати із собою нічого, крім гарного настрою».

– На тренінгах з підготовки проектів нам радили залучати до їх реалізації людей, які добре розуміються у тій сфері, в якій ми плануємо працювати, – продовжує дівчина. – У моїй команді таким залученим експертом стала моя мама, заступник директора художньої школи Ірина Надюкова, яка добре розуміється в сучасний художній освіті і має зв’язки з майстрами з усієї України. Тому ролі поділили так: я займаюся організаційними і бюджетними питаннями, а вона – мистецькою освітньою програмою.

Усього в рамках Літньої школи мистецтва заплановано п’ять лекцій з майстер-класами, перша з яких відбудеться уже найближчої суботи, 17 червня, у педагогічному коледжі. Надія Бабій, викладачка Прикарпатського університету, кандидат наук, доцент кафедри дизайну і теорії мистецтв розповість про про історію та різновиди шрифтів, а також проведе майстер-клас із каліграфії. Наступними стануть майстер-класи зі створення глиняних свищиків відгончара Анатолія Філозофа та з пастельного живопису від Богдана Губаня з Прикарпатського університету.

– Заняття відбуватимуться по суботах, – розповідає Ірина. – Перші три будуть в аудиторії № 11 у педколеджі, про місце проведення наступних повідомимо додатково. Початок – о 15.00. А за всіма наступними анонсами можете слідкувати на нашій сторінці «Володимир-Волинська Літня школа мистецтв» у Фейсбуці і, звісно, на сторінках газети «Слово правди». Нагадую, участь у заняттях безплатна усіх, а кількість учасників не обмежується. Беріть гарний настрій і приходьте!

Віталіна МАКАРИК.

Коментарі
Теги: Ірина Надюкова, Віталіна Макарик, Літня школа мистецтв, мистецтво, освіта
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up