Новини
Сьогодні

У НБУ розповіли, які перекази зобов’язані блокувати банки

Бізнес, Новини
505 переглядів

В Україні банки зобов’язані блокувати перекази, якщо вони помітили ознаки кримінального правопорушення. Наприклад, якщо операція відбувається з участю рахунку, який можуть використовувати шахраї. Також банк може зупинити будь-яку операцію, яка буде здаватись підозрілою.

“Спеціально уповноважений орган може ухвалити рішення про зупинення видаткових операцій на строк до семи робочих днів”, – йдеться в роз’ясненні НБУ.

Водночас, якщо ви помилково переказали кошти, то маєте право самостійно попросити банк зупинити операцію. Для цього доведеться письмово звертатись у банк.

“Надішліть письмове звернення та зазначте всі деталі. Дочекайтеся, поки банк встановить обставини. Якщо банк не повертає кошти, звертайтеся до Національного банку. У деяких випадках, щоб повернути кошти, які були відправлені за неправильними реквізитами з вини банку, потрібно буде звертатися до суду”, – зазначають у НБУ.

Коли банк проводить додаткову перевірку і може призупинити переказ: на платежі та перекази на суму від 400 тисяч грн. Якщо маєте намір зробити великий переказ, приготуйтеся до питань з боку банку; якщо переказуєте або отримуєте гроші в РФ (або контрагент має зв’язки з РФ або з іншими державами, які не виконують міжнародні угоди, наприклад, Іраном); проводите операції з РЕР (або є РЕР); переказуєте гроші за кордон; проводите операцію з готівкою.

Коментарі
Теги: блокування, НБУ, перекази
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up