У червні минуло 125 років від дня народження Арсена Річинського (1892-1956) –відомого українського лікаря, церковного композитора, історика, культурного і громадського діяча, який тривалий час жив у Володимирі-Волинському. З цієї нагоди на Волині проводяться ювілейні заходи з вшанування пам’яті вченого.
Нещодавно у Нововолинській міській бібліотеці відбувся параграф духовний «Арсен Річинський: світлий розум, шляхетне серце», який провели бібліотекарі Ніна Єдинак і Оксана Дубенчук. Вони розповіли про життєвий і творчий шлях Арсена Васильовича, розгорнули фото-документальну і книжкову виставку. З розповіддю про особисте життя видатного земляка виступив науковий співробітник Володимир-Волинського історичного музею Богдан Янович, який описав непростий життєвий шлях сім’ї Річинських, яка зазнала репресій від сталінської влади, прочитав власний вірш пам’яті Ніни Річинської.
Про духовний подвиг Арсена Річинського говорив настоятель Вознесенської церкви Нововолинська о. Віталій. Він зазначив, що Арсен Васильович у важкі часи був сміливим і боровся за українізацію православного богослужіння.
Науковий співробітник Нововолинського народного історичного музею Ірина Ромашко розповіла про архів родини Річинських, який врятувала зі смітника колишня директорка цього музею Надія Войтюк. Тепер ці меморіальні речі є власністю України. З цікавістю прослухали розповіді студенти електромеханічного технікуму та всі, хто прийшов цього дня до бібліотеки.
А у Любомлі відбулася міжнародна історико-краєзнавча наукова конференція «Любомль і Любомильщина в українській та європейській історії».
Її організатором був місцевий музей на чолі з директором Олександром Остап’юком у співпраці з любомльською владою та обласною спілкою краєзнавців, яку очолює Геннадій Бондаренко, і Волинським краєзнавчим музеєм (директор Анатолій Силюк). У конференції взяли участь понад 70 науковців з України, Польщі. Місто Володимир-Волинський представляв науковий співробітник місцевого музею Богдан Янович.