Новини

У педколеджі пам’ять героїв битви під Крутами вшанували

Архів
5 переглядів

У педагогічному коледжі ім. Агатангела Кримського відбулися заходи присвячені подвигу української молоді під Крутами, який став символом нескореного духу нашої нації. 100 років тому поблизу залізничної станції Крути за 130 кілометрів на північний схід від Києва (тепер Ніжинський район Чернігівської області), відбувся бій, який тривав протягом п’яти годин між 4-тисячною більшовицькою армією Михайла Муравйова та чотирма сотнями київських студентів, кадетів та учнів старших класів гімназій, які захищали підступи до столиці Української  Народної республіки.

Для багатьох українців героїчно-трагічна загибель юнаків під Крутами стала символом патріотизму, жертовності, вірності, християнської самопожертви у боротьбі за свободу та незалежність рідної землі. Приклад самопожертви крутян у новітній історії України повторили герої Небесної сотні, кіборги та наші військові на сході, які віддали своє життя за Батьківщину, цілісність та незалежність держави.

Курсовий виховний захід для студентів першокурсників мистецько-технологічного відділення коледжу підготувала група 1-Р курсу під керівництвом Юлії Патріарх на тему «Нам не забути славу Крут». Історико-літературна композиція, що супроводжувалась мультимедійною презентацією, стала справжнім уроком мужності, стійкості та порядності.

Свої перші проектні завдання у формі буклетів, виконані на заняті з інформатики на тему «Герої Крут для нащадків взірець», презентували майбутні менеджери зв’язків з громадськістю спеціальності «Діловодство». Переможцем проектів стала студентка 1-Р курсу Софія Кузьмич.

Студенти 3-А курсу спеціальності «Образотворче мистецтво» на заняттях з графіки під керівництвом викладача Оксани Гусєвої здійснили перші наукові розвідки в історію виду мистецтва і ознайомились з плакатами та гравюрами присвяченими героям Крут. Свої знахідки, роботи 1918, 1935 та 1937 років вони презентували студентам та викладачам коледжу у випуску стінгазети «Педагог».

Ганна МАТВЕЙЧУК,

голова методичного

об’єднання  педагогічного коледжу.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up