Новини

У педколеджі – за українську книгу

Архів
10 переглядів

   «Будь у тренді – читай українське» – таким сучасним лозунгом у бібліотеці педколеджу «провокують» студентів відкривати для себе горизонти високоякісної вітчизняної літератури.  Нещодавно тут відбувся захід з такою назвою.

Сучасна українська література – не про страждання, як звикли вважати заручники шкільної програми. Вона – про нові світи, прогресивні думки, емоційні почуття і, найважливіше, – про насолоду. Так, читати українське приємно, захопливо та цікаво. Навіть затяті книгоненависники з радістю поступаються звичним принципам, коли знаходять літературу, схожу з власним світобаченням. Саме таку ідею і поширювали організатори літературного заходу.

Цікаво було і тим, хто читає, і тим, хто тільки збирається. Концепцію зустрічі склали слушні поради про користь читання та його переваги, перегляд тематичних роликів та виступи студентів – учасників зустрічі. Третій компонент сприйняли найкраще, адже ніщо не надихає краще, аніж приклад людей, які тебе оточують. Студенти охоче ділилися з аудиторією власним досвідом читання, розповідали про улюблені книжки та з ентузіазмом радили їх своїм друзям. Зокрема, виступали поціновувачі творчості Світлани Талан, Дарини Гнатко, Юлії Гук, Ніни Фіалко тощо. Натхненним засобом популяризації читання також став і приклад українських політиків, які ділилися улюбленими книгами під час флешмобу #читайукраїнське#, організованим Українським інститутом книги. Зустріч однозначно вдалася, бо опісля учасники та гості вишукувалися у чергу, аби взяти книжку для дозвілля.

Організувала свято української книги завідувач бібліотекою Оксана Пальоха. Допомагали їй вихователь гуртожитку Наталія Стрільчук та ініціативні студенти. «Будь у тренді – читай українське» – це продовження творчого проекту, присвяченого сучасній українській літературі, який зародився минулоріч. Організатори обіцяли його розвивати і дотримали свого слова. Нехай традиція живе й надалі!

Тетяна СТРІЛЬЧУК, вихователь гуртожитку педколеджу.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up