На головну Новини У перший день травня відкриється продовольчий ринок

У перший день травня відкриється продовольчий ринок

286

На вчорашньому засіданні уряду вирішували питання доцільності відкриття 872-х продовольчих ринків України.

Як повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль на брифінгу: «Робота продовольчих ринків під час пандемії має регламентуватися чіткими санітарними нормами. Уряд підтримав критерії, розроблені МОЗ та Мінекономіки, які дають змогу ринкам відновити свою діяльність.

- реклама -

Основною умовою роботи продовольчих ринків є рішення відповідного територіального органу Держпродспоживслужби про дотримання протиепідемічних вимог». Він також нагадав, що більшість ринків були закриті напередодні Великодня через ігнорування дотримання правил, що були встановленні для боротьби з коронавірусом.

Керівниця районного відділу Держпродспоживслужби у області Надія Лозовицька пояснила, що якраз напередодні Міністерство охорони здоров’я склало перелік умов для відновлення такої роботи. У них передбачено: допуск працівників, продавців і відвідувачів на ринок має відбуватись виключно за наявності захисної маски або респіратора та з проходженням безконтактного температурного скринінгу; на кожному вході на ринки мають стояти антисептики; на кожні 10 квадратних метрів території – не більше одного покупця; дезінфікувати робочі поверхні слід кожні три години, повне прибирання – в кінці робочого дня; між робочими прилавками – не менше трьох метрів відстані; між продавцем і покупцем повинен бути захисний екран; на прилеглій до ринку території не має бути стихійної торгівлі. Керівництво ринку зобов’язане інформувати відвідувачів щодо встановлених обмежень, контролювати дотримання вимог профілактики поширення COVID-19 та оперативно усувати порушення, якщо такі виявлятимуть.

Працівники держпродспоживслужби уже провели обстеження продовольчого ринку міста, а після його відкриття будуть щодня моніторити виконання зазначених вимог. Якщо будуть траплятись порушення і вони не усуватимуться на ранок наступного дня, ринок зможуть знову закрити на сім днів.

Директор ринку Ігор Федоришин підписав гарантійного листа на ім’я міського голови Петра Саганюка, пообіцяв виконати усі необхідні вимоги. Кожен із учасників торговельного процесу повинен нести у цьому і персональну відповідальність.

Надія Лозовицька також пояснила, що частина підприємців і самі не хочуть виходити, бо хвилюються за своє здоров’я. Інші, навпаки, вимагають відкриття. Сам Ігор Федоришин підтвердив, що на ринку забезпечено усі умови для дотримання вимог Міністерства охорони здоров’я, попередив, що молочну групу товарів, наприклад, тепер слід продавати лише в упакованому вигляді, тож ніхто цю продукцію спробувати перед покупкою тепер не зможе, як раніше це було. Крім того, додав, що у травні і червні за оренду торгових місць підприємці сплачуватимуть менше на 30%.

Остаточна дата відкриття ринку обиралась уже сьогодні. За словами керівниці управління економічного розвитку та інвестицій Оксани Субицької, у міськвиконкомі чекали офіційного тексту постанови уряду і уже на комісії з надзвичайних ситуацій її обговорили.

  Отож, очікується, що у перший день травня – і тільки продовольчу групу товарів – на ринку уже можна буде купувати.

Світлана КОШИРЕЦЬ.

 

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

2 × 3 =