Новини

У пошуках символу року: Тамерлан та Аїда та їхнє дитинча Тріша

Архів
40 переглядів

 Коли дивишся на тигра, то здається, що це великий смугастий кіт. Так граційно та манірно він пересувається, так схоже потягається і махає хвостом. Але підійти та погладити цю тваринку не вдасться, бо поглядом і ревом він повідомляє, хто тут за головного.

   Найближчим до нас місцем, де можна побачити символ наступного року, є Луцький зоопарк, який розташований на території центрального парку культури та відпочинку імені Лесі Українки. Тут на площі понад чотири гектари мешкає близько семисот особин: звірі, копитні, примати, гризуни, птахи й рептилії з різних регіонів України та світу. Багато з них занесені до Червоної книги України та Європи. Тигри ж у цьому місці поселилися порівняно недавно.

   – За понад 40-річну історію діяльності зоопарку цей вид тварин тут представлений вперше, – розповідає директорка установи Людмила Денисенко. – Шестимісячні тигренята Тамерлан та Аїда приїхали на утримання з Київського зоопарку у 2015 році.

    Спершу вони пройшли два тижні карантинування, а після того їх випустили у заздалегідь приготовлене для них помешкання. Звикати до нового місця проживання починали у зимовому вольєрі, а згодом потрохи їх почали випускати на літній вигул, де вони знаходилися просто неба. Нове середовище цілком підійшло цим тваринам і у 2018 році Тамерлан та Аїда привели потомство.

   Раділи цій події і колектив установи, й відвідувачі. Та, за словами Людмили Петрівни, тривала ця радість не довго, адже мама навідріз відмовилася годувати дитинча. Тигреня від батьків забрали працівниці зоопарку, які два місяці годували, ростили та дбали про смугастика. Нині Тріші уже три роки й вона напрочуд приязно ставиться до людей. Ця велика киця мешкає у вольєрі, що знаходиться біля місця проживання батьків, які її так і не прийняли. Директорка зоопарку пояснює, що тигри за характером – одинаки. Вони у природі не живуть зграями чи сім’ями, як до прикладу леви. Та й, так би мовити, другу половинку шукають не для довгого «сімейного» життя, а лише для парування та продовження роду. Оскільки Тамерлан та Аїда були з дитинства разом, тому вони продовжують жити на спільній території – удвох  в одному вольєрі. Характери у цих великих кішок досить різні. Тамерлан має спокійну вдачу, а Аїда більш агресивна, непідкорена.

   Як і всім хижакам, тиграм найбільше  исмакує м’ясо. Вони споживають яловичину, телятину, баранину, козлятину, також полюбляють ласувати птицею (курка, качка). А ще у їхній раціон входить риба. Цікаво, що один дорослий тигр за добу з’їдає від 9 до 12 кілограмів м’яса.

   Ці тварини живуть своїм безтурботним життям. У теплу пору року залюбки ніжаться на сонечку, а взимку охоче «купаються» в снігу та граються. І їм абсолютно байдуже, що відбувається навколо. Їх геть не турбує, що за ними постійно хтось спостерігає. Як каже Людмила Денисенко, біля вольєрів з тиграми завжди багато відвідувачів, які з цікавістю пізнають поведінку, красу і грацію таких великих киць. Гості зоопарку охоче роздивляються смужки тигрів, адже вони такі ж унікальні, як і відбитки пальців у людини. Цікаво, що смугастий малюнок хутра присутній також і на шкірі тигра, тож на темних смугах росте темна шерсть.

    Реагують ці хижаки лише на працівників зоопарку, з якими постійно контактують. За «своїх» приймають людей, які їх годують, які спостерігають за їхнім самопочуття чи надають допомогу, якщо вона необхідна, прибирають вольєри. Мова йде про трьох працівників відділу хижого роду (медичну допомогу цим смугастикам надає ветлікар установи). Цей колектив не лише опікується тиграми, а також виготовляє красиві декорації і навіть організовує свята. До карантину у Луцькому зоопарку щорічно проводилося тематичне свято – День тигра. На початку травня воно збирало велику кількість шанувальників цих тварин. Відвідувачі  могли  почути цікаві розповіді про великих кішок, поставити запитання і більше дізнатися про  розмаїття тваринного світу. Грали ігри, брали участь у конкурсах, квестах і майстер-класах, а  на згадку отримували сувенірну продукцію.

   Усі тигри, які живуть на нашій планеті, мають охоронний статус. Цей вид – під загрозою вимирання. За смугастими тваринами постійно полюють браконьєри. Дехто заради розкішного хутра, а хтось задля уявних міфічних благ, які буцімто дає кіготь тигра чи ще якась частина його тіла. Зоопарки виступають захисниками природи і покликані зберегти генофонд цього виду тварин. Є дані, що в неволі нині проживає значно більше тигрів, ніж звичному для цих ссавців природному середовищі.

   Луцький зоопарк працює увесь рік. Буде він відчинений для всіх, хто захоче на власні очі побачити символ 2022 року. Колосальне задоволення від споглядання дій, поведінки та способу життя цих тваринок отримають і діти, й дорослі. Тигри чудово себе почувають навіть при мінусовій температурі й залюбки виходять на прогулянки, щоб поніжитися в снігу, побавитися і спробувати спіймати сонячні промені.   

Валентина ТИНЕНСЬКА.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up