На головну Новини У ПЦУ закликають не впадати у страх і посилити молитви

У ПЦУ закликають не впадати у страх і посилити молитви

443

Не впадати у страх і паніку, уповати на милість Божу та посилити молитви закликає у своєму розпорядженні єпископ Володимир-Волинський та Турійський Матфей, ідеться на сайті Володимир-Волинської єпархії  ПЦУ.

17 березня Синод ПЦУ видав практичні настанови у зв’язку з оголошеною пандемією COVID-19, цим засвідчивши, що церква стає на захист своїх вірних, підкреслює владика. Тож він закликає особливо молитися за осіб зі слабким здоров’ям, за одужання тих, які уражені коронавірусом, за працівників сфери охорони здоров’я, які найбільше ризикують життям.

- реклама -

Як тимчасовий надзвичайний захід, слід припиняти проведення богослужінь у храмах чи змінювати порядок так, щоби в них брало участь не більше, ніж обмежене число осіб (на 17 березня – 10), просячи мирян залишатися вдома, долучаючись до молитви через засоби відеотрансляції.

Протягом дня храми мають бути відкритими для особистого відвідування і молитви, спілкування зі священнослужителями при  дотриманні загальних правил. Слід посилити заходи протиепідемічної безпеки, використовувати засоби дезінфекції, зокрема для підтримання чистоти ікон та інших святинь.

На час пандемії достатнім виявом шанування святинь  є поклон перед ними, без цілування; це також застосовується до особистих вітань та вияву пошани між членами церкви. Тимчасово не переноситимуть святі мощі, ікони з місць постійного збереження, не організовуватимуть паломництво.

Як тимчасовий надзвичайний захід, дозволяється здійснювати причастя, подаючи в руки або не торкаючись уст причасника. Для обтирання губ слід використовувати одноразові серветки, які потім спалити у чистому місці, для запивки – брати одноразовий посуд або споживати лише антидор.

Усі застереження продиктовані турботою про немічних у вірі, підкреслює владика Матфей. Дозволено подавати Причастя запасними Дарами всім, хто звертається про це, у будь-який час, як це робиться щодо хворих і у смертельній небезпеці. Слід максимально дотримуватися загальних правил щодо «соціальної дистанції» та допускати практику загальної сповіді. Не проводити загальних Соборувань, Таїнство Хрещення і чин похорону здійснювати з дотриманням загальних обмежень щодо числа присутніх.

За можливості та сприятливих погодних умов дозволяється звершення богослужінь під відкритим небом.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

десять + 7 =