Новини
14.10.2024

У рамках «Мистецької толоки» 14 художників перетворили тубуси на арт-об’єкти

Речі з війни перетворюються на об’єкти мистецтва завдяки таланту й праці місцевих художниках. Потім їх продають з аукціонів на концертах відомих українських виконавців. А виручені кошти спрямовують на те, щоб купувати техніку, вкрай необхідну нашим захисникам на передовій. Такий спосіб надання воєнним артефактам нового сенсу й цінності вже не раз випробували волонтери, об’єднані у благодійний фонд «Форпост Володимир», і переконалися, що він працює. Тож місяць тому ініціювали «Мистецьку толоку», у рамках якої художники Володимира змогли своїм талантом і мистецтвом долучитися до наближення Перемоги.

Волонтер і представник благодійного фонду Андрій Дячук мав успішну співпрацю у цьому напрямку із окремими художникам Володимирщини і вирішив її машстабувати. Звернувся з пропозицією до творчого об’єднання художників міста «Колорит», яке очолює Наталя Ничипорук. Митці охоче відгукнулися на цю ідею творчо поволонтерити. І вже до культурно-мистецького центру привезли тубуси від снарядів, а в арт-галереї закипіла робота.

«Дехто забирав тубуси, щоб попрацювати вдома, бо так зручніше. Але багато колег приходили і розписували їх тут, у галереї», – розповідає Наталя Ничипорук, яка також працювала над арт-об’єктом. Загалом зголосилося 14 художників, серед яких і семирічна дитина – Єва Мацнєва. Дехто встиг і по кілька арт-об’єктів створити. Усі вони вийшли унікальними, створеними в різних стилях, подекуди із впізнаваним «почерком» митця – як-от у роботі Сергія Микити.

Ігор Мацюк зізнався, що йому набридли декоративні квіткові мотиви і хотілося створити щось ближче до живопису. І йому це вдалося. На його тубусі  бачимо  повноцінний пейзаж із зображенням мирної української ночі. Промальований так талановито, що подекуди навіть здається, ніби місяць і зірки справді випромінюють світло.

При цьому розмальовувати тубуси значно складніше, ніж малювати на папері чи полотні, зауважує Світлана Федосєєва. Довелося нанести 4-5 шарів грунтування, перш ніж фарба взялася. Мисткиня переважно працює в жанрі абстрактної графіки, а в рамках цього волонтерського проєкту вирішила створити щось нове, хоча й близьке її творчому характеру. Так, на її тубусі цвітуть яскраві й життєрадісні декоративно стилізовані квіти. «Хотіла створити річ, наповнену позитивною енергією, щоб сподобалася людям і її придбали, передавши кошти на ЗСУ», – пояснює художниця.

Дві роботи встигла створити молода мисткиня Алла Літвінчук. Вони також яскраві, життєствердні, привертають увагу й викликають приємну усмішку. На одному тубусі вона зобразила екзотичного птаха, на іншому – слона у соняшниках. Розповідає, що референси для робіт шукала в пінтересті, орієнтувалася на ті, які відгукнуться позитивними емоціями.

А художниця Марія Вальчук працювала над арт-об’єктами не сама, а разом зі своїми вихованцями – студійцями творчої студії «Колорит», яка діє у спеціальній школі, де навчаються діти з вадами слуху. Гуртом створили аж дві роботи. «Одна називається «Мрія кожного українця – процвітання України, тут зображені давні українські символи, друга «Захисти і збережи» із зображенням ангела-охоронця. Діти з великим запалом долучилися до їх створення, кожен студієць і студійка доклали руку: кому ще не вдається виводити чіткі лінії, ті грунтували, більш вправні діти малювали зображення, а вже я промальовувала деталі, додавала фінальні штрихи. Дуже важливо, що кожна дитина вклала в цю роботу частинку душі, таланту і мрії про найшвидшу перемогу», – ділиться Марія.

До «Мистецької толоки» художники Володимира долучалися і цілими творчими сім’ями. Так, яскраві, сучасні і стильні роботи створило подружжя Олександра та Ірини Пашковських. Також, окрім усіх, згаданих вище, участь у волонтерському проєкті взяли Зоя Герасимчук, Валентина Залуніна, Діана Шимчук, Надія Яцина, Оксана Спольська.

Волонтери благодійного фонду «Форпост Володимир» Андрій Дячук та Сергій Бучак подякувавли митцям за чудову співпрацю і вручили подяки, солодкі подарунки та сертифікати на придбання товарів для творчості у крамничці «Arte» Володимира Кравчука. «Нехай подарунки і символічні, але наша вдячність за вашу роботу безмежна», – щиро запевнив Андрій.

А тепер артефакти війни, що перетворилися на арт-об’єкти, вирушать, так би мовити, на гастролі. Сергій Бучак, який організовує концерти українських виконавців у різних куточках України, разом зі своїми колегами, музикантами, на кожному виступі проводять аукціон на підтримку ЗСУ, і розмальовані тубуси розходяться на ура. Найдорожче, розповідає Сергій, з аукціону пішов арт-тубус за 60 тисяч гривень.

Буває по-різному, але зазвичай за кожен такий арт-об’єкт вдається виручити кілька десятків тисяч. Вони спрямовуються на благодійний фонд, який займається придбанням найнеобхідніших засобів ураження ворога та захисту наших військових для підрозділів, які перебувають на фронті.

Тож творчість у буквальному сенсі може вести до Перемоги над ворогом. Художники кажуть, що тішаться можливості долучитися в такий спосіб до боротьби за Українську державу й робитимуть це і надалі.

Віталіна МАКАРИК

Коментарі
Теги: «Мистецька толока», художники міста
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up