У Грубешові працюють над розвитком дуальної освіти
Члени місцевого самоврядування, директори шкіл, вчителі, працівники інвестиційних відділів з візитом відвідали місто Радом, де ознайомилися з роботою тамтешнього центру професійно-технічної освіти. Розвиток саме такої освіти має стати пріоритетом для громади, адже спостерігається дефіцит на ринку праці фахівців з певних робітничих професій.
Дуальна освіта – ефективна модель професійно-технічної освіти, за якої учень здобуває теоретичні знання в школі, а практичне навчання проходить безпосередньо на підприємстві, в реальних умовах праці. Роботодавець, який приймає учнів на виробничу практику, має можливість сформувати програму та адаптувати її до потреб ринку. Лідером серед польських органів місцевого самоврядування, які мають відмінні результати в реалізації проєкту дуальної освіти, є саме місто Радом. Тому у рамках партнерства між містами відбувся ознайомчий візит. «Попереду у нас спільний проєкт і ми до нього готуємося. Також проводимо зустрічі з підприємцями, які зацікавлені у співпраці в рамках цього майбутнього проєкту», – повідомила у фейсбуці голова міської ради Грубешова Марта Маєвська.
Біля озера в Кентшині облаштовують зону відпочинку
Триває робота над реалізацією проєкту «Будівництво туристично-рекреаційної інфраструктури в районі озера Гурне в центрі міського простору Кентшин».
Уже облаштований мотузковий парк та ведуться будівельні роботи щодо зведення закладу громадського харчування, красивої набережної зони та резервуару з солоною водою, поблизу якого встановлять тренажерно-гімнастичне обладнання. Уся територія освітлюватиметься. Також планується побудувати невеликі інфраструктурні об’єкти навколо всього озера та три плавучі фонтани. Інвестиція покривається 90 відсотків співфінансуванням Фонду польського уряду – програмою стратегічних інвестицій. Загальна вартість проєкту становить 8 мільйонів 400 тисяч злотих.
У Мальборку історична виставка під відкритим небом
Мер Мальборка Марек Чаржевський та директор міського музею запросили містян на виставку під відкритим небом «Мальборк на сторінках історії».
Це місто зазвичай асоціюється з середньовічною тевтонською фортецею. Однак Мальборк – це не тільки замок, це місто, історія якого сягає 1286 року, тож у нього багате минуле. На південь від нього можна знайти сліди поселень кам’яної доби. На особливу увагу заслуговує кладовище періоду римського впливу у Вельбарку, так звана Вельбарська культура. Найцікавіші події з історії міста від середньовіччя до 20 століття представлені на 60 дошках. Ця виставка – своєрідна подорож у часі, яка відкриває часто маловідомі факти, що ілюстровані дуже цікавими пам’ятками. Виставку можна буде побачити з 6 липня по жовтень 2024 року в саду Мальборкського міського музею.
Закрилася ветеринарна клініка у Нерсборо
Компанія «Tower Veterinary» оголосила в соцмережах про неминуче закриття однієї зі своїх ветеринарних клінік, у Нерсборо, а причиною назвала нестачу персоналу.
«Прийняти це рішення було нелегко, але через нестачу ветеринарів у країні та труднощі з наймом вважаємо, що це єдиний вихід. Віримо, що консолідація наших ресурсів і зосередження на інших наших закладах дозволить надавати ще кращі послуги пацієнтам і клієнтам у довгостроковій перспективі. Наші філії в Акомбі, Хаксбі та Фулфорді, які пропонують усі ті самі турботливі та професійні послуги, до яких ви звикли, залишаються під рукою, щоб підтримати вас і вашого улюбленця», – пояснили у компанії. Як зауважило місцеве видання, закриття клініки відбулося після новини про плани на відкриття цілодобової лікарні для тварин у Харрогіті.
У Ленчиці відбувся «Мотопікнік»
Асоціація місцевих мотоциклістів організувала четвертий «Мотопікнік», який відбувся минулої неділі на площі Тадеуша Костюшка.
Атракціонів не бракувало. Діяла виставка мотоциклів і старовинних автомобілів, відбулося шоу зброї від стрілецького клубу, презентація технічних та захисних засобів пенітенціарної служби, був встановлений криміналістичний стенд, тривали навчання з надання першої медичної допомоги, а ще для відвідувачів працювали ятки зі смачною вуличною їжею.
Музей у Цвікау на чотири роки закривається на ремонт
Музей Макса Пехштейна буде закритий щонайменше на чотири роки через масштабну реконструкцію. Та перш ніж розпочати ремонтні роботи, усіх поціновувачів мистецтва запросили на пізнавальний захід.
Минулої неділі у саду музею відбувся мистецький фестиваль з вільним входом. На відвідувачів чекали екскурсії, музика та творча студія. Охочі могли насолодитися видом на місто з вежі музею. А в саду скуштувати кави, тістечок та морозива. Музей закрився 1 липня. А уже з 25 січня 2025 року галерея при соборі перетвориться у проміжний простір для виставок колекцій мистецтва та відчинить свої двері для відвідувачів. Музей Макса Пехштейна розташований у будівлі, яка є пам’яткою архітектури. Відкритий у 1914 році як Музей короля Альберта з репрезентативним купольним залом, зараз є одним із найважливіших художніх музеїв у Центральній Німеччині. З 2014 року тут демонструється найбільша у світі виставка робіт уродженця Цвікау та художника «Брюкке» Макса Пехштайна.
У Расейняї рекордна кількість молоді зареєструвалася для літнього працевлаштування
Цього року рекордна кількість молодих людей зареєструвалась на програму літнього працевлаштування на ринку праці Расейнського району, але не всім вдалося знайти роботу.
Тому влада продовжує пошук роботодавців, щоб отримати можливість працевлаштувати ще 24 молодих людей віком від 14 до 19 років. Близько половини із них вже мають досвід роботи, але налаштовані працювати на різних посадах – від помічників робітників до спеціалістів. Після працевлаштування молоді за цією програмою роботодавці отримують компенсацію – 300 євро у місяць.
Підготувала Валентина ТИНЕНСЬКА