Новини
Сьогодні
23.04.2024
22.04.2024

У Рогожанах престольний празник відзначили, а в Ізові церкву будуватимуть

Архів
34 переглядів

Цьогорічний престольний празник, що припадає у Рогожанах на Спаса, переплівся із ще з однією знаковою подією – 25-річчям заснування місцевого Свято-Преображенського храму.

Із такої нагоди святкову літургію у сільській церкві очолив єпископ Володимир-Волинський і Турійський Матфей, якому співслужило духовенство з усієї округи. Привітав рогожанських парафіян благочинний і секретар єпархії протоієрей Юрій Зінчук. Голова районної ради Роман Гук вручив відзнаку влади старості храму Василю Люльці. Поздоровив селян голова Устилузької об’єднаної територіальної громади Віктор Поліщук, котрий завітав із пожертвою для сільської церкви. Із добрими словами звернулися до прихожан заступник директора  ТзОВ «П’ятидні»,  колишній житель Рогожан Володимир Ліщук, сільський староста Тетяна Матіюк.

У комуністичні часи були зруйновані і ще прапрадідівський дерев’яний храм, і мурований, довжиною 180 метрів, паркан навколо нього, повикорчовували тоді навіть столітні дерева. Та у липні 1992 року жителі вирішили зводити у Рогожанах нову церкву, а духовенство освятило місце під її будівництво. Особлива заслуга у цьому духовному відродженні першого старости Миколи Олексюка, котрому наступного року виповниться 90 років, та тодішньої голови колгоспу Валентини Оніщук, котра допомагала і транспортом, і технікою, відгукувалася на усі потреби, що виникали у ході будівництва.  Неодноразово підтримував будівництво і директор потужного сусіднього господарства  Валерій Діброва. Завдяки цим людям та старанням і праці усіх жителів села, а у нас проживають дуже згуртовані й трудолюбиві люди, й постав наш чудовий Свято-Преображенський храм. Своїми працьовитими руками, постійними пожертвами вони продовжують творити його історію, аби залишити добру пам’ять про себе і передати нащадкам прекрасну святиню, збудовану на честь і славу Господа Нашого і його славного світлого Преображення.

Преосвященний Матфей освятив скульптуру Божої Матері, встановлену на пожертви наших парафіян. Завітав єпископ того ж дня і до Ізова, де, привітавши жителів маленького села, освятив хрест і благословив на добрий початок будівництва храму святого Михайла.

   Микола ГНІДЕЦЬ,

протоієрей, настоятель Свято-Преображенської церкви с. Рогожани.

Коментарі
Теги: Ізов, о.Микола Гнідець, район, Рогожани, УПЦ (КП)
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up